Hongkong - centrálna banka chce testovať digitálny jüan

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Regulačný orgán má záujem preskúmať možnosti cezhraničných transakcií CBDC. Hongkonský menový úrad (HKMA) potvrdil, že je ochotný spolupracovať s Čínskou ľudovou bankou (PBoC) pri pokusoch o digitálny jüan v špeciálne administratívnom regióne.

Ako odpoveď na súbor otázok, ktoré položil zákonodarca Chan Chun-ying, tajomník finančných služieb a pokladnice HKMA, Christopher Hui zverejnil postoj menového regulátora k rozvoju digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Hui podrobne uviedol, že prioritou HKMA je vývoj digitálnej meny na zefektívnenie cezhraničných platieb, nie pre domáci obeh.

„Výsledky výskumu poukázali na to, že keďže Hongkong už mal efektívnu infraštruktúru a služby retailových platieb, uplatnenie CBDC by malo väčší potenciál na úrovni veľkoobchodných a cezhraničných platieb,“ poznamenal Hui.

Čítajte tiež - ETH 2.0 aktualizácia- depozitná zmluva už tento týždeň?

Digitálne meny môžu transformovať cezhraničné transakcie

Záujem hongkonského regulačného orgánu o digitálnu menu PBoC rastie. Je to spôsobené predovšetkým jeho schopnosťami zlepšovať cezhraničné transakcie.

„Ak je možné digitálnu menu / elektronickú platbu (DC / EP) vyvinutú Čínskou ľudovou bankou (PBoC) použiť na cezhraničné platby - ešte viac by sa podporilo vzájomné prepojenie medzi pevninou (vrátane Kuang-tung-Hongkongu - oblasť Veľkého zálivu Macao) a Hongkongu,“ dodal.

Vláda a HKMA budú naďalej udržiavať komunikáciu a skúmať možnosti spolupráce s PBoC.

Čínska centrálna banka už dokončila vývoj svojej digitálnej meny a teraz ju testuje vo viacerých mestách a provinciách, všetky na pevnine.

Pretože hongkonský menový systém zostáva oddelený, môžu byť dôsledky ochoty regiónu testovať digitálny jüan značné.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Korekcia zlikvidovala pôžičky DeFi v hodnote viac ako 24 miliónov dolárov

"Budeme tiež pokračovať v skúmaní s priemyslom a pevninskými úradmi o zdokonalení a rozšírení kanálov pre obojsmerný tok cezhraničných fondov RMB," uzavrel Hui.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.