CBDC - digitálne meny centrálnych bánk do 3 rokov!

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Slovo kryptomena je v tomto prípade nesprávne pomenovanie, pretože nejde o menu. Nouriel Roubini, ocenený ekonóm a známy skeptik BTC, je presvedčený, že digitálne meny centrálnych bánk alebo CBDC sú budúcnosťou peňazí.

Podľa Roubiniho sú globálne CBDC ako digitálny jüan v blízkej budúcnosti schopné nahradiť hlavné finančné služby a kryptomeny. Vytlačia digitálne platobné systémy v súkromnom sektore, počnúc kryptomenami, ktoré skutočne nie sú menami, uviedol ekonóm v rozhovore pre Yahoo Finance 7. novembra.

Roubini predpovedal, že revolúcia poháňaná CBDC príde už o tri roky:

"Takže nielenže nepotrebujeme krypto, ani nepotrebujeme Venmo." Nepotrebujete ani bankový účet. Nepotrebujete ani šek. A veľkou revolúciou, ktorej sa dočkáme v nasledujúcich troch rokoch, budú digitálne meny centrálnych bánk.“

Svetovo známy ekonóm je ďalej presvedčený, že samotná kryptomena je nesprávne pomenovanie, pretože mena musí poskytovať účtovnú jednotku. Tvrdil, že kryptomena neposkytuje ani škálovateľný platobný prostriedok.

Roubini však pripustil, že bitcoin môže slúžiť ako uchovávateľ hodnoty, ktorá je popri účtovnej jednotke a prostriedku výmeny hlavnou funkciou peňazí:

"Je to možno čiastočné uchovávanie hodnoty, pretože na rozdiel od tisícov iných, čo nazývam shitcoiny, sa to nedá tak ľahko znehodnotiť, pretože existuje aspoň algoritmus. Ten rozhoduje o tom, ako veľmi sa časom zvyšuje ponuka bitcoinu.“

Roubini tiež kritizoval decentralizované financovanie, jeden z hlavných trendov na kryptotrhu v roku 2020. Dodal, že toto odvetvie klesá, pretože blockchain bol vždy najviac prehnane medializovaná technológia v histórii ľudstva.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.