Cardano hard fork - čo prinesie ďalšia fáza?

Redakcia Bitcoin Skupiny

06.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

IOHK, vývojový tím, ktorý stojí za verejným blockchainovým projektom Cardano (ADA), uviedol, že v decembri bude spustený hard fork v rámci prechodu na tretiu vývojovú fázu protokolu.

Tretia fáza nazvaná „Goguen“ bude zameraná na integráciu protokolu so smart kontraktmi. Stane sa tak po vytvorení základov spoločnosti Cardano a decentralizácii jej systému v prvých dvoch fázach.

Čo prinesie inovácia ADA?

Hard fork predstaví na hlavnej sieti mechanizmus lockovania tokenov, jednu z jeho najvýznamnejších nových funkcií. Umožní to smart kontraktom siete podporovať určité podmienky. Napríklad nútiť používateľov uchovávať tokeny na pevne stanovené obdobie, aby sa mohla zmluva dokončiť.

Čítajte tiež - Hongkongská firma získava OMG Network!

Aj keď má funkcia zamykania tokenov len malý vplyv na skutočnú účtovnú knihu, pripraví platformu pre smart kontrakty a vytváranie aktív, ktoré bežia na Cardane, uviedol softvérový inžinier spoločnosti Kevin Hammond vo vyhlásení.

Inovácia navyše prinesie do siete okrem pôvodného tokenu ADA aj vlastné tokeny, uviedol Hammond.

Čítajte tiež - BTC stratégia počas rastu, ktorá eliminuje riziko!

Spoločnosť Cardano, ktorá bola založená v roku 2015, zažila podľa svojho plánu niekoľko hard forkov, ktoré sa vyvinuli počas piatich vývojových fáz. Po ére Goguena bude protokol prechádzať poslednými dvoma fázami, Basho a Voltaire, aby sa zlepšili jeho funkcie škálovania a riadenia.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trump končí rokovania o stimuloch - BTC a trhy odpovedajú pádom
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.