Burza OKEx Korea končí kvôli novým reguláciám

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Spoločnosť OKEx Korea oznámila, že končí svoju činnosť, pretože juhokórejské úrady sa vo štvrtok pripravujú na presadenie nového regulačného rámca pre krypto priemysel.

Juhokórejská pobočka globálnej burzy kryptomien OKEx ukončuje operácie už budúci mesiac.

Používatelia budú musieť stiahnuť svoje kórejské wony a kryptomeny do 7. apríla. Po tomto dátume burza nebude zodpovedná za žiadne straty vyplývajúce z neuskutočnenia nákupu zákazníkom, uviedol OKEx Korea.

Spoločnosť bude prijímať žiadosti o výber nonstop do 18:00. miestneho času 7. apríla. Žiadosti o výbery nebudú vyhovené, ak budú nižšie ako vopred stanovená minimálna suma.

Toto oznámenie prichádza krátko po tom, čo spoločnosť OKEx Korea 15. marca dočasne zastavila výbery z dôvodu problémov s údržbou.

OKEx Korea neodchádza ako prvá

Náhle zatvorenie spoločnosti OKEx Korea nastáva pred novým regulačným režimom pre kryptomeny a poskytovateľov súvisiacich služieb, ktorý vstúpi do platnosti 25. marca. Podľa zákona o vykazovaní a využívaní konkrétnych finančných transakcií budú miestni operátori obchodných transakcií s virtuálnymi aktívami, ako sú kryptoburzy, musieť hlásiť informácie o používateľoch v rámci Komisie pre finančné služby.

VASP budú musieť nastaviť overenie pravého mena pre vklady a výbery v schválenej juhokórejskej banke. Aby bolo možné podať správu, musí každý miestny VASP požiadať o certifikáciu v systéme riadenia bezpečnosti informácií.

Juhokórejská pobočka najväčšej kryptoburzy na svete Binance taktiež ukončila operácie v krajine začiatkom roku 2021. Spoločnosť tento krok pripísala poklesu likvidity a nízkym objemom obchodov svojich hlavných obchodných párov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance investuje 200 miliónov do časopisu Forbes

Podľa údajov CoinMarketCap predstavuje denný objem obchodov spoločnosti OKEx Korea v čase zverejnenia 1,8 milióna dolárov, v porovnaní so 6 miliardami dolárov na globálnej burze.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.