Bude Apple nasledovať Teslu v nákupoch BTC?

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tesla Motors včera oznámila, že uskutočnila veľký nákup bitcoinov a plánuje v budúcnosti zaviesť krypto platby. Niektorí v odbore teraz špekulujú, že Apple bude ďalším inštitucionálnym hráčom, ktorý si kryptomenu osvojí.

V správe z trhu od analytika Royal Bank of Canada Dominion Securities Paula Stevesa by vstúpenie technologickej spoločnosti do kryptomien mohlo vytvoriť ročné príjmy viac ako 40 miliárd dolárov a spôsobiť veľkú volatilitu.

Na základe tejto predpovede vychádzal z histórie výnosov z bitcoinu v platobnej spoločnosti Square, ktorá v 3. štvrťroku 2020 vykázala z BTC tržby viac ako 1,6 miliardy dolárov. Square má zhruba 30 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Je to iba zlomok základne spoločnosti Apple, ktorú uvádza Generálny riaditeľ Tim Cook.

„Ak sa Apple rozhodne vstúpiť do obchodu s kryptoburzami, myslíme si, že by spoločnosť mohla okamžite získať podiel na trhu a narušiť priemysel,“ uviedol Steves. Dodal, že tento krok by mohol pomôcť urobiť z USA vodcu kryptomien až na 20 rokov. "Firma by mohla niekoľkými kliknutiami otvoriť príležitosť v hodnote niekoľkých miliárd dolárov."

Tesla Motors už skôr oznámila, že vyčlenila časť svojej súvahy na bitcoin a že zavedie krypto platby za svoje autá v budúcnosti. Vstup významného hráča v technologickom priemysle a následný nárast ceny BTC na nové historické maximum vedie mnohých k otázke či bude Apple ďalší na rade.

Apple môže kúpiť 25% všetkých BTC

V novembri portfóliový manažér spoločnosti Toroso Investments Dan Weiskopf uviedol, že investícia spoločnosti Apple do bitcoinu v rozmedzí 10 až 20 miliárd dolárov by bola z dlhodobého hľadiska výnosnejšia ako agresívne odkupovanie akcií. Dodal, že investícia do kryptomeny bude tiež zaistením proti inflácii.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Grayscale prudko rastie - vlastnia už vyše 500,000 BTC!

S trhovým stropom viac ako 2,2 bilióna dolárov je Apple najcennejšou spoločnosťou na svete a má k dispozícii hotovosť v hodnote zhruba 200 miliárd dolárov. Hypoteticky je to dosť na to, aby zakúpila 25% všetkých bitcoinov v obehu.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.