BTC vs. USD - pošle dolár cenu bitcoinu raketovo nahor?

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC chýba tempo, pretože sa zdá, že jej býci aj medvede dosiahli slepú uličku. Jedným z hlavných dôvodov, prečo BTC zaznamenalo také tvrdé odmietnutie na 13 800 dolárov, bol náhly nárast hodnoty amerického dolára.

To spôsobilo na celom trhu šokové vlny a zastavilo BTC v prelomení odporu, proti ktorému sa konsolidoval. Analytici poznamenávajú, že pretrvávajúca inverzná korelácia bitcoinu s USD je pozitívna vec, pretože vyjadruje príznaky nesmiernej makro slabiny.

Kupujúci sa horlivo bránili proti trvalému prepadu pod 13 000 dolárov, pričom každý pokles na túto úroveň sa stretol s výrazným nákupným tlakom.

Jedným z faktorov, ktoré by v krátkodobom horizonte mohli pomôcť vyslať BTC vyššie, je jeho inverzná korelácia s americkým dolárom.

V čase písania tohto článku sa bitcoin obchoduje za 13,724 dolárov. Stále sa teda BTC nedarí prekonať stabilne túto rezistenciu.

StormGain

Každý pokus medveďov stlačiť ho pod 13 000 dolárov sa stretol s vážnym nákupným tlakom, čo ukazuje, že býci stále súperia o kontrolu nad svojim krátkodobým trendom.

Kam bude smerovať ďalší vývoj, môže trochu závisieť od amerického dolárového menového indexu (DXY) - pretože jeho rastúca volatilita začína ovplyvňovať bitcoiny.

Čítajte tiež - Štvrtina ETH leží na burzách – 3x viac ako BTC!

Vystrelí BTC smerom nahor?

Počas zdieľania svojich myšlienok o tom, kam by sa mohol v blízkej budúcnosti vyvíjať trh, ponúkol jeden analytik optimistický výhľad.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ako bezpečne držať Bitcoin! – Návod

Poukazuje na slabú technickú štruktúru, ktorú vidí DXY, s tým, že by to mohlo podporiť bitcoin.

DXY index

DXY index

Najbližšie dni budu závisieť od toho, či býci získajú náskok pred medveďmi. DXY však môže do veľkej miery určovať makro trend.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.