BTC veľryby presúvajú čerstvé mince na burzy

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Veľryby BTC možno plánujú v krátkom čase predať. Vo svojich denných aktualizáciách trhu z 5. decembra varovala on-chain analytická firma CryptoQuant, že veľké objemové pohyby na burzách sa opäť zvyšujú.

Údaje poukazujú na to, že veľryby čoraz viac túžia predať

CryptoQuant zdôraznil svoju metriku pomeru veľrýb a odvodil, že hlavní investori do bitcoinov neriskujú, pokiaľ ide o krátkodobú cenovú akciu. Pomer veľrýb na burzách meria veľkosť najväčších prílevov a odlevov z búrz v pomere k celkovým prílevom a odlevom.

Pred sobotňajším poklesom na 41 900 USD metrika vyskočila nad maximálnu úroveň 0,95 – a od pondelka je späť na rovnakom území.

„Veľryby stále ukladajú BTC na burzy. Exchange Whale Ratio opäť dosiahol viac ako 95 %.“

„Taker Buy Sell Ratio zostáva negatívny, čo naznačuje, že nálada na termínovaných trhoch je medvedia.“

Otvorený záujem na futures trhoch na konci minulého týždňa dramaticky klesol. Stále sa však diskutuje o tom, či splachovanie bolo dostatočné na to, aby zachránilo cenovú akciu pred ďalšími stratami.

Pomer veľrýb
Pomer veľrýb. Zdroj: CryptoQuant

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež - Najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku akceptuje platby kryptomenami

Burzy obnovujú celkové straty BTC

V pokračovaní CryptoQuant poznamenal, že ​​rezervy búrz sa už vrátili na svoj existujúci dlhodobý klesajúci trend po krátkom náraste bezprostredne pred poklesom.

„Termínový trh sa začal ochladzovať, keď odhadovaný pomer pákového efektu klesol o -22 %.“

Prílevy na burzách
Prílevy na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Počas niekoľkých posledných dní, naopak, menší investori pridávali do svojich pozícií, na rozdiel od korekcií zo začiatku roka 2021.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin nebo zlato? A není to aktuálně vlastně jedno?

Mohlo by ťa zaujímať - Crypto.com akvizíciou získa dve americké burzy na deriváty a futures

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.