BTC smeruje na 72 000 $ - história sa opakuje

Redakcia Bitcoin Skupiny

13.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) je na dobrej ceste, aby v tomto mesiaci dosiahol nové historické maximá. V novembri by dokonca mala cena dosiahnuť najmenej 72 000 dolárov, ak sú najnovšie údaje o cenách presné. V tweete z 12. októbra Filbfilb, analytik obchodnej platformy Decentrader, popísal, čo je podľa neho dosiahnuteľný cenový cieľ pre tento mesiac a budúci rok.

Cena BTC na 72 000 dolárov

Niektoré predpovede použili historické porovnania cien a dokonca aj jednoduché výpočty na dosiahnutie krátkodobých cieľov BTC/USD až do výšky 300 000 dolárov.

Pokiaľ ide o analytika Filbfilb, návrat späť na predchádzajúce historické maximá 64 500 USD je stále bližšie. Aj keď z krátkodobého hľadiska môže dôjsť k bežnej 30 % korekcii, z dlhodobého hľadiska pokračuje rastúci trend k 6-cifernej sume.

Napriek trajektórii nahor však dodal, že teraz nie je čas na riskovanie. Obchodníkom odporučil, aby nevyužívali rozsiahle páky na dlhé alebo krátke pozície.

Sprievodný graf porovnával roky 2021 a 2017, rok po halvingu. V súlade s tým sa zdá byť možný opätovný nárast historicky najvyšších hodnôt do konca októbra, čo zodpovedá existujúcim prognózam.

BTC/USD porovnanie grafov. Zdroj: Filbfilb/Twitter

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - SEC schválil prvé ETF zamerané na firmy s expozíciou voči kryptomenám

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – měsíční close potvrdilo medvědí formaci, červenec velmi rizikový?

V hre je aj krátkodobá korekcia

Na tému potenciálnej korekcie medzitým Filbfilb predostrel myšlienku 48 000 dolárov, vzhľadom na nedostatok širokého záujmu o predaj. V zásade sa ale nezdá, že by existovali nejakí predajcovia nad rámec toho, čo je na burzách, uviedol v komentároch na twitteri.

Aj pri predchádzajúcich rastoch sme následne zaznamenali korekciu. Reálne je, že cena BTC otestuje úroveň 50 000 až 51 000 dolárov. Stojí za zmienku, že korekcie späť na významné úrovne, ako je napríklad 50 000 dolárov, v tomto prípade často nekončia pri prvom kontakte. Takže v hre je aj väčšia korekcia, ktorá však pripraví Bitcoinu pôdu pre ďalší rast.

Prečítaj si tiež - Mineri BTC prežili čínsky zákaz - výnosy prudko rastú

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.