BTC rigy bojujú o zisky, zatiaľ čo hashrate dosiahol ATH

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC hashrate sa tento týždeň vyšplhal na historické maximum a dotkol sa hodnoty 166 exahash za sekundu (EH / s). Napriek tomu, iba malá skupina rigov budúcej generácie profituje pri súčasných kurzoch.

Cena bitcoinu sa pohybuje nad oblasťou 11,300 dolárov. V čase písania tohto článku sa hashrate BTC pohybuje medzi 130 až 140 exahash za sekundu.

Čítajte tiež - Podpora BTC na Paypal-e? Inštitucionálny záujem rastie!

Je zaujímavé, že tento nárast pokračoval napriek skutočnosti, že sieťová náročnosť bitcoinu tiež dosiahla ATH na 19,69T. To znamená, že je ťažšie ako kedykoľvek predtým nájsť blok ťažiaci sieť BTC.

Vo štvrtok 15. októbra 2020 bolo v reťazci 18 známych ťažobných poolov a v skupine tiež jeden neznámy ťažobný subjekt. Medzi najlepších päť patria Btc.com (23,9 EH / s), F2pool (20,6 EH / s), Poolin (18,7 EH / s), Antpool (15,9 EH / s) a Huobi (11,3 EH / s) ).

Dokonca iba 16 rigov dnes profituje viac ako 2 USD za deň.

Ťažiari, ktorí ťažia mince SHA256 (BTC, BCH, BSV), v súčasnosti potrebujú okolo 0,06 dolára za kWh, aby zhromaždili slušné zisky nad 2 doláre za deň.

Ďalej by pre minerov bitcoinu bolo lepšie, keby cena bola o 1100 dolárov vyššia ako dnes. Ťažiari by si tak mohli kompenzovať návratnosť májovej blokovej odmeny na polovicu.

V súčasnosti je priemerná hodnota odmeny coinbase za posledných 24 hodín okolo 71 390 dolárov za blok a transakčné poplatky okolo 6 189 dolárov (0,54 BTC).

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Putin hovorí, že ťažba kryptomien má v Rusku svoje výhody
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.