BTC rezervy na burzách sú na 4-ročných minimách

Redakcia Bitcoin Skupiny

14.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC veľryby sú stredobodom pozornosti tohto týždňa. Nové zistenia analytickej spoločnosti CryptoQuant on-chain ukazujú, že investori do derivátov preferujú vzostupné stávky na bitcoiny.

Ukazovateľ ceny Bitcoinu uprednostňuje býkov

Druhá polovica novembra priniesla výrazné zvýšenie pomeru nákup/predaj na hlavnej platforme obchodovania s derivátmi, Deribit. Pre prispievajúceho analytika Colea Garnera je to istý signál, že cenová akcia bude v blízkej dobe reagovať pozitívne.

Údaje sú v súlade s ďalšími nedávnymi pozorovaniami rezerv na burzách. Devízové ​​rezervy sú teraz na štvorročných minimách. To znamená, že burzy majú vo svojich knihách menej BTC, ako kedykoľvek od starých historických maxím 20 000 USD v roku 2017.

BTC rezervy na burzách
BTC rezervy na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať - Bitcoin verzus akcie – Do čoho investovať!

Fed tlačí na BTC pozície

Odvrátenou stranou sú však stablecoiny. Výkupy týchto mincí dosiahli tento týždeň svoje vlastné historické maximá, čo znamená, že veľryby sa zaisťujú voči BTC. Nie je isté, či veľryby vyplácajú peniaze pred volatilitou trhu v reakcii na vyhlásenie FOMC z 16. decembra.

Výkupný hrot
Výkupný hrot stablecoinov. Zdroj: CryptoQuant

Tento týždeň sa stretne Federálny rezervný systém Spojených štátov amerických, aby dal stanovisko o budúcnosti kvantitatívneho uvoľňovania vo forme nákupov aktív. To by mohlo mať ďalekosiahle dôsledky pre makro a krypto trhy.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
150 ročný kostol si môžete zakúpiť aj za BTC - Nájdu sa záujemcovia?

Prečítaj si tiež - Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.