BTC prekonáva 55 000 $, kapitalizácia dosiahla 1 bilión

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC sa 6. októbra dostal nad hranicu dlhodobého maxima 53 000 $ a potvrdil tak nový bullrun. V čase písania článku dosahuje denné maximum 55 500 $, čo je hodnota, ktorú graf nezaznamenal od 12. mája.

BTC/USD 1D. Zdroj: TradingView

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si taktiež - Mineri BTC prežili čínsky zákaz - výnosy prudko rastú

BTC odpovedá na čínsky zákaz

Vo svojej správe Week on Chain poskytovateľ analýz Glassnode uvádza, že hashrate Bitcoinu sa do značnej miery zotavil. A to aj napriek tomu, že 50 % hashovacej sily siete bolo v máji offline po čínskom zásahu v tomto sektore. Napriek dramatickým poklesom na ťažobnom trhu, mnohonásobným hlbokým korekciám cien a halvingu v máji 2020, hodnota odmeny stále rastie.

Čo na to deriváty? Prerazenie 50 000 dolárov pri súčasných údajoch o derivátoch by sa zvyčajne dalo interpretovať ako slabina. Keďže celková kryptomenová kapitalizácia je stále na rovnakom mieste ako pred 30 dňami, nie je dôvod na obavy. V súčasnosti ani termínové trhy, ani trhy s opciami nevykazujú žiadne známky medvedieho správania.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
PayPal nekončí - plánuje kúpiť burzu BitGo?

Nedalo sa tak vyhnúť nadšeniu medzi účastníkmi trhu, pričom dlhodobejšie prognózy cien BTC sú silne vzostupné. Každý totižto očakáva druhú časť býčieho trendu podľa modelu Stock-to-flow. Odhady blogera PlanB teraz hovoria o minimálnej hladine close ceny 63 000 dolárov do konca októbra a 98 000 dolárov pre close cenu v novembri

Mohlo by ťa zaujímať - Analýza BTC futures a opcií - traderi sú mierne bullish

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.