BTC predbieha Paypal v prenesenej hodnote. Obehne aj Mastercard?

Redakcia Bitcoin Skupiny

26.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Sieť BTC už spracováva väčší objem podľa dolárovej hodnoty ako Paypal. Najväčšia decentralizovaná sieť kryptomien na svete by podľa trhovej kapitalizácie mohla predstihnúť Mastercard už v roku 2026.

Správa z 25. novembra od Blockdata poukazuje na to, že bitcoinová sieť spracovala v roku 2021 približne 489 miliárd dolárov za štvrťrok. To je viac ako 302 miliárd dolárov u Paypal. Len po 12 rokoch existencie spracuje Bitcoin približne 27 % z 1,8 bilióna dolárov spoločnosti Mastercard za štvrťrok a 15 % z 3,2 bilióna dolárov od spoločnosti Visa.

Bitcoinová sieť stúpa na úroveň dvoch gigantov kreditných kariet z hľadiska celkového spracovaného objemu. Ide hlavne o tieto tri faktory:

  • celkový počet transakcií
  • priemerné množstvo bitcoinov odoslaných na transakciu
  • nárast ceny BTC

Teoreticky ak by Bitcoin zvýšil svoju hodnotu prenesenú na transakciu dnes o ~260 %, spracovával by ekvivalentný objem ako Mastercard na dennej báze.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať - Tether chce priniesť transakcie BTC cez nezávislú platformu

BTC sa na cene 245 000 $ vyrovná Mastercard pri súčasnom objeme

V správe sa však nepodarilo nájsť aktuálne údaje, ktoré by naznačovali, že priemerné množstvo bitcoinov odoslaných na transakciu je na vzostupe. Trend by sa mohol v budúcnosti zmeniť, ale zvýšenie ceny na 245 000 dolárov pri súčasnom objeme by tiež prinieslo Bitcoin na úroveň Mastercard. Táto cenová akcia je podľa niektorých analytikov pravdepodobnejšia ako zvýšenie objemu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku akceptuje platby kryptomenami

Blockdata nakoniec tvrdia, že je nepravdepodobné, že by cena Bitcoinu stúpla na primeranú úroveň, aby zodpovedala Mastercard. Ak vezmeme do úvahy priemernú ročnú cenu BTC, môže to trvať až do roku 2060. Na druhej strane ak vezmeme ako metriku súčasnú mieru rastu v roku 2021, mohlo by sa to stať už v roku 2026.

Správa poznamenala, že decentralizovaná bitcoinová sieť je relatívne mladá. Podarilo sa jej však dosiahnuť vysoké objemy v porovnaní s dvomi centralizovanými gigantmi kreditných kariet.

Prečítaj si tiež - Krypto fondy zaznamenávajú týždenný príliv 154 miliónov dolárov

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.