BTC poplatky stúpli o 198%, ale ETH je výnosnejšie

Redakcia Bitcoin Skupiny

28.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Výrazný nárast poplatkov za bitcoinové transakcie spôsobil, že podiel výnosov minerov reprezentovaný poplatkami predstavuje dvojročné maximum. Poplatky za transakcie v BTC sa za tri dni takmer strojnásobili, z priemerných 3,52 na 10,20 dolárov.

Podľa Glassnode tvoria v súčasnosti 22,25% z príjmu ťažiarov bitcoinov poplatky, ďalších 77,75% pochádza z blokových odmien. Podiel výnosov z poplatkov je v súčasnosti najvyšší od doposiaľ posledného historického maxima v januári 2018. Ten nasledoval po výnosoch poplatkov, ktoré počas predchádzajúceho mesiaca stúpli na takmer 45% podiel.

Čítajte tiež - Nový DeFi token dosiahol 1000%-ný zisk – ktorý to je?

Posledný vrchol nasleduje skok v priemerných denných poplatkoch za BTC za posledné dni. Začal sa pohybovať na dvojciferných hodnotách v dolárovom vyjadrení, s výnimkou obdobia od novembra 2017 do januára 2018.

% výnosov minerov z poplatkov
% výnosov minerov z poplatkov

Napriek tomu, že podiel výnosov z ťažby predstavovaný poplatkami, ktoré sa v minulom mesiaci strojnásobili pre ťažiarov bitcoinov, ťažitelia ethereum (ETH) stále rátajú s ďalšími poplatkami. Poplatky za ethereum nedávno predbehli poplatky generované bitcoinmi. A to vďaka použitiu stablecoinov a explodujúcemu sektoru decentralizovaného financovania (DeFi) postavenému na sieti Ethereum.

BTC a ETH poplatky
BTC a ETH poplatky

Po prvom predbehnutí BTC, 6. júna, prevýšili výnosy z poplatkov Etherea bitcoiny až do 22. októbra, s dvoma výnimkami na konci júla a začiatkom augusta.

Zatiaľ čo BTC minulý týždeň na chvíľu získal späť svoju dominanciu v poplatkoch, poplatky Etherea boli od 25. októbra opäť vyššie. V čase písania tohto článku predstavovali poplatky za správu Etherea za posledných 24 hodín 1,74 milióna dolárov, v porovnaní s 1,54 miliónmi dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 3 ukazovatele BTC, ktoré sledovať tento týždeň

Zlepšovací návrh Vitalika Buterina na zlepšenie éteru zaznamenal v poslednom čase zvýšenú diskusiu ako potenciálny spôsob zníženia poplatkov. Napriek prieskumom, ktoré naznačujú, že návrh podporuje komunita, zdá sa, že mineri sú rázne proti kvôli očakávanému dopadu aktualizácie na ich príjmy.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.