BTC podľa tejto metriky vstupuje do poslednej fázy trendu

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Obchodník a analytik kryptomien Alessio Rastani verí, že Bitcoin (BTC) vstupuje do záverečnej fázy súčasného býčieho trhu. Ten poháňa vedúcu kryptomenu k cenovému cieľu 100 000 dolárov.

Na vysvetlenie svojej predpovede Rastani citoval teóriu Elliottových vĺn. Tá rozdeľuje vzostupné cenové trendy do piatich vĺn. Rastani verí, že sme vstúpili do záverečnej vlny býčieho trendu, ktorý sa začal na začiatku roka 2019. Trend by mal dosiahnuť vrchol niekedy v budúcom roku.

,,Keď sa tento päťvlnový model dokončí, očakávam medvedí trh."

Elliotove vlny. Zdroj: leadingtrader.com

Rastani, citujúc výskum experta na behaviorálne financie Jasona Goepferta, predpovedal, že ďalší trh s medveďmi sa môže zhodovať so širším poklesom na tradičných trhoch. Ten by mohol prísť v najbližších niekoľkých rokoch. Rastani poukázal na to, že BTC bude negatívne ovplyvnený korekciou na akciovom trhu, pretože akcie aj BTC sú rizikovými aktívami. Keď existuje chuť do rizika, oba trhy idú hore.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež - SEC schválil prvé ETF zamerané na firmy s expozíciou voči kryptomenám

BTC medzitým útočí na nové ATH

Bitcoin vytvoril lokálne maximum 62 944 $ a rešpektoval tak posledné rezistentné pásmo na grafe. Cena môže v podstate urobiť pred prekonaním ATH aj sideway štruktúru alebo po korekčnom legu opäť narásť, no podstatné je, že ATH nakoniec prekoná.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
CNS narástol za 10 dní o 2 000 % - prečo cena rastie?

Najbližší support BTC sa nachádza na hladine MA21 na hodnote 59 700 $ a následne je ďalší support na 54 800 $, čo vyplýva z predošlej krátkodobej sideway štruktúry. Z krátkodobého hľadiska tak cena musí trochu vychladnúť predtým, ako zaútočíme na nové ATH.

Mohlo by ťa zaujímať - Podľa tohto patternu BNB smeruje na 560 $

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.