BTC on-chain analýza preferuje býčí scenár

Redakcia Bitcoin Skupiny

14.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena Bitcoinu (BTC) zaznamenala 13. júna vzostupný trend, keď cena dosiahla takmer 40 000 dolárov. Mnoho analytikov je však stále medvedích, pokiaľ ide o otázku, či je BTC pripravený pokračovať v zvyšovaní svojej ceny. Analýza trhu od spoločnosti Delphi Digital identifikovala patterny, ktoré by mohli spôsobiť krátkodobú korekciu, ak by sa BTC ponoril pod 30 000 dolárov.

Krátkodobí držitelia čelia stratám

50% pokles ceny za posledné dva mesiace sa môže zdať extrémny tým, ktorí nie sú oboznámení s volatilitou trhu s kryptomenami. Korekcia však nie je žiadnym prekvapením pre dlhodobých hodlerov.

Pokles ceny Bitcoinu z maxima 52 týždňov. Zdroj: Delphi Digital

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného grafu, pre BTC nie je neobvyklé klesnúť o 70% alebo viac, najmä po výraznom náraste ceny. To naznačuje, že možnosť ďalších korekcií je stále na stole, pričom kľúčovou hodnotou je 30 000 dolárov. Rýchlo klesajúce ceny spôsobili, že noví aj starí držitelia Bitcoinov sa dostali na vedľajšiu koľaj, čo malo za následok stratu obchodníkov podľa údajov SOPR (Spent Output Profit Ratio).

BTC SOPR. Zdroj: Decentrader

V posledných pár dňoch sa objavili príznaky obnovenia SOPR, čo naznačuje, že priemerné peňaženky teraz opäť predávajú so ziskom. Index kryptomeny a strachu (CFGI) tiež dosiahol najnižšiu úroveň od výpredaja z marca 2020, ktorý iniciovala pandémia Covid-19. Obavy z ďalších strát však zostávajú legitímnou možnosťou.

BTC CFGI. Zdroj: Delphi Digital

Sentiment BTC sa začína odrážať

Aj keď je pravda, že Bitcoin zaznamenal pokles ceny za posledné dva mesiace o viac ako 30 000 dolárov, je dôležité poznamenať, že suma, ktorá klesla, ako aj jej aktuálna cena sú takmer dvojnásobné oproti predchádzajúcemu historickému maximu stanovenému v roku 2017. On-chain analýza spoločnosti Decentrader ukazuje, že nedávno bol spustený signál „nadmerného predaja“, „čo naznačuje, že BTC môže byť čoskoro pripravené otočiť sa.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance objemy na maxime - 37 miliárd $ za deň!
Indikátor sentimentu aktívnych adries. Zdroj: Decentrader

Indikátor sentimentu aktívnych adries porovnáva 28-dňovú zmenu ceny, ktorá je znázornená oranžovou čiarou, s 28-dňovou zmenou aktívnych adries na reťazci, ktorú predstavuje sivá farba. Oranžová čiara pohybujúca sa spod bodkovanej zelenej čiary späť do pásma aktívnej zmeny adries sa považuje za vzostupný signál. Najnovšie k tomu došlo 10. júna, čo naznačuje možnosť obratu na trhu.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.