BTC neudržal podporu a padá - tu sú však 2 dôvody, ktoré predpovedajú retest 40,000$

Redakcia Bitcoin Skupiny

21.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC dnes neudržal podporu konsolidačnej štruktúry. Existujú však dôvody, prečo si mnohí investori myslia, že cena znovu bude testovať hranicu 40,000$.  Jeho prepad sa objavil hlavne kvôli sentimentu medzi obchodníkmi a investormi.

Ako poznamenal generálny riaditeľ CryptoQuant Ki-Young Ju, spotové prítoky do búrz kryptomien tento týždeň ochladli, čo signalizuje predĺženú korekciu v budúcnosti.

Súčasný prepad by mohol kľudne pokračovať aj na hodnotu zhruba 30,000$ no z dlhodobejšej perspektívy by BTC mohol pokračovať v pozitívnom vývoji. Prečo by teda kryptomena mohla znovu otestovať 40,000 dolárov? Tu sú dva hlavné dôvody:

Blackrock oznámenie

Spoločnosť BlackRock, jedna z popredných svetových investičných spoločností, predložila dokumenty Komisii pre cenné papiere v USA s tým, že chce spustiť bitcoinové futures vysporiadané v hotovosti pre dva zo svojich fondov: globálny alokačný fond BlackRock a portfólio strategických výnosov BlackRock.

Toto oznámenie síce nezaručuje, že BlackRock spustí futures na investovanie s podporou bitcoinov, ale napriek tomu zdôrazňuje posun firmy zameranej na kryptomeny vo výške 7,4 bilióna dolárov. Už v roku 2017 označil generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock Larry Fink bitcoin za „index prania špinavých peňazí“.

Ale ich posledné zahrnutie bitcoinu do ich registrácií SEC ukazuje iný pohľad na kryptomenu. Tento fakt tak potvrdzuje budúci rast kryptomeny.

Čítajte tiež - Grayscale hlási – Rekordný nárast o 700 miliónov za jediný deň!

Grayscale BTC akumulácia

Grayscale, najväčšia svetová investičná spoločnosť pre kryptomeny, kúpila ďalšie bitcoiny v hodnote 600 miliónov dolárov po viac ako týždňovej pauze. Údaje poskytnuté od ByBt.com ukazujú, že newyorská firma pridala do svojho trezoru 16,244 BTC, čím sa celkové rezervy zvýšili na viac ako 630,000 BTC v hodnote takmer 23 miliárd dolárov.

Hodnota Grayscale BTC
Hodnota Grayscale BTC

Analytici vidia akumuláciu Grayscale v novom roku ako signál ďalšieho cenového rastu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Altcoiny na hlavnej podpore - je správny čas na vstup do trhu?

„Grayscale kúpil viac ako 8,000 bitcoinov,“ uviedol Clark Davis, krypto YouTuber. „Keby to robili každý deň, kúpili by tento rok 2,9 milióna BTC. Na burzách sú iba 2 milióny. Neexistuje žiadny scenár, v ktorom by sa s týmto šialeným dopytom cena nepohla vyššie.“

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.