BTC na roztrhanie - ďalšia investícia za 100 miliónov $!

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Analytici JPMorgan uviedli, že nedávne nákupy bitcoinov spoločnosťou Massachusetts Mutual Life Insurance Co. sú známkou rastúceho akceptovania BTC.

Nákupy bitcoinov od spoločnosti MassMutual predstavujú ďalší míľnik v prijatí bitcoinov inštitucionálnymi investormi. Uviedli tak v pondelok v agentúre Bloomberg stratégovia JPMorgan.

„Je vidieť potenciálny dopyt, ktorý by mohol vzniknúť v nasledujúcich rokoch. To v prípade, ak ďalšie spoločnosti a dôchodkové fondy budú nasledovať príklad spoločnosti MassMutual,“ dodali.

Čítajte tiež - Vitalik Buterin – budúcnosť vidí v adopcii CBDC

Záujem o BTC nezastaviteľne rastie

Vo štvrtok 169-ročná poisťovacia firma oznámila nákupy bitcoinov v hodnote 100 miliónov dolárov, ako aj 5-miliónový akciový podiel v spoločnosti NYDIG. Ide o spoločnosť poskytujúcu finančné služby zamerané na bitcoiny so spravovaným majetkom v hodnote 2,3 miliardy dolárov.

Majetkové podiely spoločnosti MassMuttual sú teraz na 0,04% držané v BTC.

Krok spoločnosti MassMutual naznačuje, že poisťovacie spoločnosti a penzijné fondy sa začínajú pozerať na bitcoiny ako na investičné / rezervné aktívum.

Podľa spoločnosti JPMorgan môže bitcoin nájsť ďalších záujemcov vo výške 600 miliárd dolárov, ak dôchodkové poisťovacie spoločnosti v USA, EÚ, Veľkej Británii a Japonsku pridelia 1% svojich aktív práve bitcoinu.

Títo investori však čelia regulačným prekážkam súvisiacim s úrovňou rizika a nesúladom záväzkov, ktoré pravdepodobne obmedzujú, koľko môžu vložiť do BTC, informovala agentúra Bloomberg s odvolaním sa na poznámku stratégov.

Medzitým v piatok americká spoločnosť so zameraním na business intelligence MicroStrategy potvrdila, že získala 650 mil. USD predajom konvertibilných bankoviek za účelom nákupu ďalších BTC.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC je už 16. najväčšia mena na svete a stále stúpa!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.