BTC na novom cykle? Rok 2021 bude parabolický!

Redakcia Bitcoin Skupiny

05.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Počas roku 2020 cena BTC vzrástla z minima 3,800 dolárov na 14,450 dolárov, čo predstavuje k dnešnému dňu viac ako 250 ROI. Podľa vedúceho stratéga agentúry Bloomberg môže byť bitcoin v roku 2021 parabolický rovnako ako v rokoch 2017 a 2013. Tu sú dôvody tejto predpovede, priamo z analýzy Bloomberg Intelligence.

Všetci sa môžeme pomaly pripraviť na nový býčí run. Čím vyšší je rozdiel medzi hodnotou maxima, ktorú Bitcoin dosiahol na vrchole v roku 2019, v porovnaní s minimálnou hodnotou Čierneho štvrtka, tým viac sa potvrdzuje to, že sa formuje stúpajúci trend.

Podľa najvyššieho stratéga agentúry Bloomberg Mika McGlona môže byť bitcoin parabolický. Najlepší analytik agentúry Bloomberg Intelligence poukazuje na ročný cenový graf BTCUSD, pričom do prognózy sa vrhá klesajúca ponuka a kĺzavý priemer anualizovanej priemernej ceny.

BTC/USD

BTC/USD

McGloneov graf zdôrazňuje, čo označuje za „strong up-years“ po každej polovici pôsobiacej ako katalyzátor. Halving kryptomeny sa koná každé štyri roky, a teda vzťah, v ktorom nové vrcholy prichádzajú v intervaloch.

StormGain

Čítajte tiež - Voľby v USA – prečo môžu pomôcť krypte v raste

BTC na počiatku nového cyklu?

BTC je vôbec prvá kryptomena, ktorá môže zdieľať podobnosti s menou aj komoditou. Môže sa použiť ako uchovávateľ hodnoty a prostriedok prevodu, ale vzhľadom na jeho vzácny dizajn je v porovnaní s deflačnou a vysoko zberateľskou hodnotou.

Tvorca mince sa snažil, aby boli bitcoiny podobné zlatu, a dosiahol, že je takmer vo všetkých ohľadoch ešte lepší.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin Cash aj napriek veľkému prepadu rastie rýchlejšie ako Bitcoin - Prečo tomu tak je?

McGlone strávil väčšinu svojej kariéry analýzou ponuky oproti dopytu na komoditnom trhu. Málokto chápe dynamiku pevne stanovených 21 miliónov BTC a odmenu za blok lepšie ako McGlone.

Zníženie ponuky v porovnaní s obnoveným dopytom môže spôsobiť, že kryptomena bude parabolická. Iní analytici sa domnievajú, že bitcoinové cykly sa predlžujú a znižujú dôležitosť jedinečnej dynamiky halvingu na trhových cykloch a ponuke a dopyte.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.