BTC na 22,000 dolárov! Tu sú 4 hlavné dôvody

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena BTC je na dobrej ceste k dosiahnutiu 22,000 dolárov. Pozrieme sa na štyri hlavné faktory, ktoré by mohli zvýšiť jeho dynamiku. Fundamentálne aj technické faktory naznačujú, že dynamika najväčšej kryptomeny sa posilňuje.

Jednoročné percento HODL, pokles devízových rezerv bitcoinu, neutrálne miery financovania a inštitucionálna akumulácia smerujú k predĺženej rally BTC.

Od začiatku štvrtého štvrťroka 1. októbra, cena bitcoinu na Binance stúpla z 10,773 dolárov na 16,730 dolárov.

Percento HODL ukazuje dôveru investorov

Bitcoinový priestor označuje dlhoročných držiteľov BTC ako „HODLerov“. Jednoročná vlna HODL ukazuje rast počtu investorov držiacich BTC viac ako rok.

Od marcového krachu, jednoročná vlna HODL vzrástla z 59% na viac ako 62%. Teraz je na historickom maxime, čo znamená jasný trend akumulácie.

StormGain

Keď sa počet HODLerov zvýši, preukáže sa tým chuť nakupovať a dlho držať bitcoin.

HODL vlna

HODL vlna

Miera financovania je neutrálna

Počas býčích cyklov môže miera financovania bitcoinu výrazne stúpať, pretože držitelia alebo kupujúci prevážia shorty.

Trh s futures využíva mechanizmus miery financovania na zabezpečenie rovnováhy na trhu. Ak existuje viac longov ako shortov, miera financovania sa stane pozitívnou. Ak je to tak, kupujúci musia kompenzovať obchody shortovaním a naopak.

Priemerná miera financovania permanentných futures kontraktov na bitcoin je okolo 0,01%. Počas posledných niekoľkých mesiacov sa miera financovania udržiavala na úrovni približne 0,01% alebo niekedy pod ňou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Aktivita siete BTC pri ATH - počet adries prudko rastie!

To ukazuje, že medzi kupujúcimi a predávajúcimi existuje slušná rovnováha a trh zatiaľ nie je prehriaty.

Bitcoinové rezervy klesajú

Za posledný mesiac sa z búrz presunulo okolo 145,000 BTC. Odliv bitcoinu vo výške 2,3 miliardy dolárov mesačne naznačuje, že investori majú v úmysle držať sa svojich BTC dlhodobo.

Investori musia vkladať BTC na burzy, aby mohli predávať. Preto keď sa odtok zvyšuje, zvyčajne to naznačuje, že investori plánujú držať BTC dlhšie obdobie.

Inštitucionálna akumulácia rastie

V Spojených štátoch zostáva Grayscale preferovaným vstupom inštitucionálnych investorov do bitcoinu. Grayscale Bitcoin Trust je najbližším investičným prostriedkom k fondu obchodovanému na burze, pretože verejne obchoduje v USA.

Grayscale v súčasnosti vlastní viac ako 500,000 BTC, čo pri cenovej hladine 16,700 dolárov predstavuje viac ako 8,35 miliárd dolárov.

Inštitúcie pokračovali v akumulácii bitcoinov, pretože od začiatku roku 2020 zaznamenávajú silné oživenie. Najmä vďaka tomu, že neustále prekonáva zlato, sa BTC stal pre inštitúcie príťažlivejším na ukladanie hodnoty.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.