BTC mining - nárast výnosov v novembri až o 48%!

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa údajov spoločnosti Coin Metrics, vyťažili bitcoinoví mineri v novembri odhadované príjmy vo výške 522 miliónov dolárov, čo je o 48% viac ako v októbri.

Prudký nárast výnosov nastal, keď bitcoiny v novembri prudko vzrástli a do konca mesiaca dosiahli nové maximum po zisku viac ako 40 percent. Mesačné celkové výnosy v novembri dosiahli najvyššiu úroveň od septembra 2019.

Odhady príjmov predpokladajú, že mineri okamžite predajú svoje BTC.

Výnosy BTC minerov

Výnosy BTC minerov

Tržby minerov dosiahli šesťmesačné maximá, keď sa v novembri niekoľkonásobne vyšplhali nad 0,15 USD. Je to najvyššia úroveň od začiatku mája, podľa údajov z ťažby od spoločnosti Luxor Technologies.

StormGain

Napriek výraznej medziročnej volatilite sú výnosy z ťažby merané terahashom za sekundu (TH / s) zhruba rok od dnešného dňa od 0,138 USD za TH / s 1. januára až po 0,135 USD za TH / s pri poslednej kontrole.

Čítajte tiež - Cardano hard fork – čo prinesie ďalšia fáza?

Poplatky mierne poklesli

Sieťové poplatky priniesli v novembri 54,9 milióna dolárov, čo predstavuje takmer 11% z celkových výnosov. To predstavuje mierny percentuálny pokles z 12,2% výnosov predstavovaných v októbri.

Poplatky do novembra ustavične klesali a klesali zo zhruba dvojročných maxím na konci októbra, pričom klesli z priemerného poplatku za transakcie na začiatku novembra v hodnote 13 USD pod úroveň 3 USD na konci mesiaca.

Poplatky ako % z výnosov ťažby

Poplatky ako % z výnosov ťažby

Je pozoruhodné, že poplatky ako percento z celkových výnosov pokračujú v silnom stúpajúcom trende od apríla, pričom sa v máji skompletizoval halving. Zvyšovanie výnosov z poplatkov je dôležité pre udržanie bezpečnosti siete, pretože halving vzniká každé 4 roky.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Inštitúcie javia záujem prevažne o Bitcoin - Ethereum stále čaká na svoju chvíľu

S využitím zvýšenia výnosov ťažiari prinášajú čoraz viac strojov online, pričom predpovedajú pokračujúci rast výnosov do konca roku 2020.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.