BTC je už 16. najväčšia mena na svete a stále stúpa!

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Nedávny nárast BTC pomohol kryptomene stať sa 16. najväčšou svetovou menou, hneď za ruským rubľom. 

Bitcoin sa v tomto okamihu javí ako úplne nezastaviteľný, absorbuje kapitál zo všetkých ostatných trhov a aktív. Počas roku 2020 kryptomena ukradla aj značný podiel na trhu so zlatom.

Celkový strop kryptotrhu tiež dosiahol míľnik vo výške 1 bilióna dolárov vo všetkých aktívach vrátane bitcoinu. Samotný bitcoin má teraz väčšiu hodnotu ako väčšina verejne obchodovaných spoločností. 

Čítajte tiež - XRP stráca 4. miesto – hlavný investor sa pripája k žalobe!

BTC verzus fiat meny

Skôr je však na mieste porovnávať BTC s fiat menami sveta, ktoré reprezentujú niektoré z najmocnejších krajín. Bitcoin je priamy konkurenti týchto ostatných mien, a nie je konkurent akciám spoločností ako Tesla alebo Apple.

BTC vs. fiat meny
BTC vs. fiat meny

Najlepšie hodnotená kryptomena z hľadiska celkovej hodnoty práve predbehla mexické peso. Priamo nad ním leží ruský rubeľ, švajčiarsky frank a thajský Bhat - ktorý má symbol meny, ktorý sa veľmi podobá bitcoinu.

Vyššie uvedené sú väčšinou doláre: Austrália, Taiwan, Hongkong, Kanada a Spojené štáty. Je tu tiež euro, rupia, líra, jen a juan.

Čínsky jüan je v súčasnosti najväčšou menou s najväčšou hodnotou rozloženou na celom svete, a to aj napriek tomu, že americký dolár funguje ako globálna rezervná mena.

To, čo Bitcoin ponúka svetu, je niečo čo ďalšie nekryté meny nikdy nebudú. Je to sloboda od národa, ktorý je spojený s fiat menou. Zo zvrchovanej meny by mali mať prospech všetci, nie len jedna signálna krajina. A vzhľadom na náhle ostrú trajektóriu bitcoinu môže byť len otázkou času, kedy sa BTC dostane na prvé miesto.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Podle Grayscale má více než 33 % amerických investorů zájem o kryptoměny
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.