BTC dosiahol 56,600$! Čo očakávať najbližšie dni?

Redakcia Bitcoin Skupiny

20.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Keď sa cena BTC posunula nad 55,300 dolárov, jej trhový strop prvýkrát 19. februára prekonal 1 bilión dolárov. Prelom pokračoval počas celého dňa a cena BTC za poslednú hodinu dosiahla ďalšie historické maximum na hodnote 56,600 dolárov.

Teraz, keď bitcoin upevnil svoje postavenie ako bilión dolárové aktívum medzi spoločnosťami ako Amazon, Apple a Google, tradičné banky prejavujú čoraz väčší záujem o poskytovanie služieb úschovy kryptomien pre svojich zákazníkov.

Podľa analytika spoločnosti TheTIE Treyce Dahlem sa počet konverzácií na sociálnych sieťach vrátane kľúčového slova „bitcoin“ zvýšil od 18. februára o 38%.

Za posledných 24 hodín bolo rozoslaných viac ako 102,000 tweetov. Počet používateľov Twitteru, ktorí dennodenne hovoria o bitcoinoch, dosiahol nové historické maximum.

Spájanie DeFi a CeFi

Viacero altcoinov sa pripojilo k BTC a ETH pri dosahovaní nových maximálnych hodnôt, pričom centralizované aj decentralizované tokeny zaznamenali silné breakouty.

Binance Coin naďalej ťažil z rastúceho vplyvu Binance Smart Chain (BSC). Prudký nárast objemu posunul token na nové maximum 348,72 USD.

Táto parabolická rally zaistila BNB tertie miesto podľa trhovej kapitalizácie za Bitcoinom a Etherom.

Projekty súvisiace s DeFi ako PancakeSwap (CAKE) a Venus (VXS) dosiahli nové maximá na úrovni 20,62 dolárov, respektíve 101,50 dolárov. REN taktiež urobil vlny po nedávnej integrácii s BSC, ktorá pomohla zdvihnúť token na rekordnú hodnotu 1,69 USD. A tak by sme mohli pokračovať aj ďalej.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin by mal pokračovať v raste - Likvidná ponuka stále klesá

Býčí impulz pre BTC a alty sa môže predĺžiť cez víkend

Keď sa tradičné trhy na tento týždeň uzavrú, vzostupná hybná sila poháňajúca bitcoiny a altcoiny nevykazuje žiadne známky spomalenia. Posledné historické údaje ukazujú, že nárasty bitcoinov v roku 2021 majú tendenciu sa vyskytovať každý týždeň a mnohí analytici sa domnievajú, že BTC by mohol cez víkend atakovať úroveň 60,000 dolárov.

Súčasný býčí trh priťahuje väčšiu pozornosť retailových a inštitucionálnych investorov a zdá sa, že trend znižovania objemu obchodov cez víkendy už nie je účinný.

Pribúdajú aj býčie signály, že inštitucionálni investori sa hlboko zaujímajú o výnosy ponúkané prostredníctvom vkladu na Eth2, ako aj účasťou v rastúcom sektore DeFi, ktoré sú hnacou silou rastúceho dopytu po éteri.

Tieto bull runy pomohli zdvihnúť celkovú trhovú kapitalizáciu sektoru kryptomien na nový rekord 1,705 bilióna dolárov. Dominancia bitcoinu v súčasnosti predstavuje 61,1%.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.