BTC bullrun - objemy rastú no poplatky klesajú

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Počas bullrunu BTC rástol aj objem obchodov, no transakčné poplatky sa pohybovali opačným smerom, keď ťažiari zapínali viac svojich strojov.

Bitcoin od začiatku novembra urobil poriadny posun smerom nahor, pričom analytici predpovedali v tomto mesiaci ďalšiu volatilitu, ale aj zhodnotenie. Svetová kryptomena číslo jeden prekonala úroveň 16,000 USD prvýkrát od januára 2018.

Čítajte tiež - Digitálne euro – rozhodnutie padne už v januári!

Zároveň rástol aj objem obchodov. V čase písania tohto článku, Coinpaprika.com zobrazuje doteraz striedajúcich sa majiteľov 1 552 121 BTC v hodnote okolo 25 miliárd USD. To je nárast o 31% viac z 1,180 000 BTC zaznamenaných pred tromi dňami - čo bola zatiaľ najnižšia suma zaznamenaná v tomto týždni. Na porovnanie, minulý týždeň bol najvyšší počet 1,87 mil BTC a najnižší 1,2 mil BTC.

Poplatky medzitým za posledných desať dní klesali. Po tom, čo 3. novembra vyskočili na 11,99 USD, sedemdňové kĺzavé priemerné poplatky klesli o 41% na zaznamenaných 7 USD. To je stále oveľa viac ako 2,18 USD zaznamenaných pred posledným skokom v poplatkoch.

StormGain

Čítajte tiež - BTC na 100,000$ – aký signál to potvrdí?

Medián transakčných poplatkov ukazuje podobný obraz, keď medzi 3. novembrom a 12. novembrom poklesol o 56,6%. Cena 2,9 USD je však stále vyššie ako 1,17 USD z polovice októbra.

Medián poplatkov

Medián poplatkov

Hashrate alebo výpočtová sila bitcoinovej siete ukazuje niečo ako obrátený obraz poplatkov: po poklese koncom októbra začal 2. novembra opäť stúpať. Od tej doby do 12. novembra stúpol o 17,7% na 127,36 EH / s. Je to stále nižšie ako historické maximum 147,21 zaznamenané v polovici októbra.

BTC hashrate

BTC hashrate

Očakáva sa, že obtiažnosť bitcoinovej ťažby alebo miera toho, ako ťažko sa bojuje o odmeny za ťažbu, sa opäť zníži.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Analýza BTC + altcoinov - Môže to byť ešte poriadna jazda - Pozor však na toto!
PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.