BTC a jeho týždenný výhľad - čas nájsť novú podporu

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC prešiel výraznou korekciou potom, čo minulý týždeň dosiahol 16,000 dolárov. Tento pokles nasledoval po masívnom raste, ktorý sa začal uprostred amerických prezidentských volieb. Obchodníci predpokladali, že voľby pripravia pôdu pre návrh zákona o úľave. Vďaka tomu ľudia začnú presúvať svoj kapitál z rizikových mien do antifiatových aktív.

Bitcoin ťažil zo sentimentu na globálnom trhu, pretože pôsobil ako zaistenie proti americkému doláru. Potvrdené víťazstvo Joe Bidena, demokratického nominanta, ktorý sľúbil rozšírenie vládnych výdavkových programov, zvýšilo ďalšie predpoklady na rast BTC.

Donald Trump podal žaloby v snahe napadnúť volebné hlasy Bidena. Prinieslo to na finančné trhy určitú neistotu.

Odborníci poznamenávajú, že konečný výsledok sa dostaví až začiatkom januára. Myslia si tiež, že republikáni si ponechajú väčšinu v Senátnom dome. Znamenalo by to pre Bidena oneskorenie pri schvaľovaní výdavkov, ktoré sľúbil vo svojej volebnej kampani.

Pre obchodníkov s bitcoinmi je teraz otázkou, kedy, nie či. Zvyšujúci sa počet prípadov v USA zvýšil možnosť druhého balíka opatrení. Nakoniec balík dorazí. Je potrebné už len počkať.

Proti nižšiemu nákupnému dopytu pri absencii konkrétnych fundamentov, môže cena bitcoinu klesnúť a nájsť novú základňu podpory.

Čítajte tiež - Tether na maxime – ako to ovplyvňuje BTC?

BTC a jeho výhľady

Od pondelka do stredy tento týždeň nie sú žiadne vplyvné trhové udalosti. Vo štvrtok a v piatok však môže trh čakať určitú volatilitu, keď úrady zverejnia správy o indexe spotrebiteľských cien, počiatočných nezamestnaných a správu o spotrebiteľskom sentimente týkajúcej sa americkej ekonomiky.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC putuje preč z búrz - pokles až o 20% za jediný rok!

Federálny rezervný systém zatiaľ udrží úrokové sadzby na takmer nule a stimul zostane v slepej uličke. Obchodníci s bitcoinmi tak majú dostatok dôvodov na zabezpečenie svojich krátkodobých ziskov v hotovosti.

Bitcoin naďalej zostáva na prekúpenom území, čo predpovedá ďalšiu korekciu. Ak by sa to stalo, výmenný kurz BTC / USD sa môže dostať do oblasti medzi 13,500 - 14,500 dolárov. Akýkoľvek predĺžený pokles pod tento rozsah by priniesol podporu až na hodnote 10,500 dolárov.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.