Brazília uvažuje nad nulovou daňou zo zelenej ťažby BTC

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Brazília a jej nový návrh v kongrese požaduje oslobodenie od dane pri dovoze ťažobných zariadení na kryptomeny. Oslobodenie sa má týkať aj akejkoľvek ťažby vykonávanej pomocou obnoviteľných zdrojov energie. Správa z 4. decembra od brazílskeho média Seudinheiro vysvetľuje, že séria nových návrhov od brazílskych zákonodarcov by mohla znížiť kritiku kryptomien v najväčšej krajine Južnej Ameriky.

Kongres si vypočul aj návrh, aby sa kryptomena považovala za menu a nie za komoditu. Ak tento návrh prejde, kryptoburzy budú môcť poskytovať finančné služby a vydávať pôžičky obyvateľom Brazílie.

Senátor Irajá Silvestre Filho predložil všetky tri návrhy kongresu. V súčasnosti nie je jasné, akú podporu majú tieto návrhy v zákonodarnom zbore, no brazílska kryptokomunita má veľkú podporu.

Ray Nasser, generálny riaditeľ spoločnosti Arthur Mining, povedal, že ak Brazília prejde oslobodením od dane pre ťažiarov kryptomien, môže sa stať globálnou „Mekkou ťažby“.

Za podmienky, že sa kryptomena stane legálnou menou, Brazílska centrálna banka bude môcť vydávať digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). To by Brazíliu zaradilo medzi deväť ďalších krajín alebo jurisdikcií, ktoré v súčasnosti vydávajú CBDC svojim obyvateľom.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
13.06.2020 - Analýza BTC a altcoinov - Bullish trend v nedohľadne?

Prečítaj si tiež - Visa oznamuje novú kryptomenovú poradenskú službu

Brazília a obnoviteľné zdroje

Brazília v súčasnosti vyrába o niečo menej ako polovicu elektriny z obnoviteľných zdrojov, uvádza Medzinárodná obchodná správa. Cena za kilowatthodinu je približne 0,12 USD, čo ju v tomto ohľade zaraďuje zhruba do stredu globálneho balíka.

Taynaah Reis, generálna riaditeľka spoločnosti Moeda, brazílskej blockchainovej finančnej spoločnosti, povedala:

„Kryptomeny v Brazílii rýchlo rastú a regulačné orgány boli veľmi proaktívne pri podnecovaní ťažby a navrhovaní zásad osvedčených postupov, keďže veľké spoločnosti oznámili svoje plány na zahrnutie kryptomien.“

Reis tiež uviedla, že baníci budú musieť svoje vybavenie zaregistrovať u brazílskej vlády ako prostriedok na monitorovanie ekosystému.

Existujú obavy o dodávkach energie v Brazílii, kde sa prideľovanie energie stáva realitou. Prideľovanie energie je tam, kde sa malým častiam krajiny poskytuje menšie množstvo energie, aby sa chránila celková elektrická sieť.

Jedným z hlavných problémov v otázke energetiky v Brazílii je prenos. V krajine je veľký prebytok výroby energie a je možné podporiť väčšie investície do výroby čistej energie.

Mohlo by ťa zaujímať - BTC hash rate je na maximách napriek korekcii

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.