[Návod] BitMEX – Burza s možnosťou obchodovania cez páku

Ľuboš Kovár

04.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BitMEX je obchodná platforma, ktorá ponúka investorom prístup na globálne finančné trhy iba cez Bitcoin. Nedajú sa tu vložiť fiat meny a ani žiadne iné altcoiny. BitMEX je vytvorený odborníkmi v oblasti financií s viac ako 40-ročnými skúsenosťami a ponúka komplexné API a podporné nástroje.

Vyskúšať BitMEX

Krok 1. Zaregistrujte sa na burze BitMEX

Preklikajte sa na webovú stránku BitMEX a zaregistrujte sa k účtu zadaním svojej e-mailovej adresy a vytvorením hesla do poľa na pravej strane obrazovky. Následne vám bude zaslaný e-mail s odkazom, na ktorý budete musieť kliknúť, aby ste si overili svoju e-mailovú adresu. Po dokončení sa uistite, že povolíte dvojfaktorové overenie, čím získate vyšší stupeň zabezpečenia svojho účtu.

bitmex návod

Ak je to možné, vždy aktivujte dvojfaktorové overenie.

Krok 2. Vložte prostriedky na svoj účet - BitMEX návod

Kliknutím na kartu „Účet“ v hornej časti obrazovky prejdete do svojej peňaženky. Kliknite na zelené tlačidlo „Vklad“ a naskenujte QR kód, alebo skopírujte adresu svojej peňaženky. Túto adresu potom môžete použiť pre vloženie Bitcoinov na svoj účet BitMEX.

StormGain
bitmex návod

Peňaženka zobrazuje aj zostatok a prostriedky v otvorených príkazoch.

Krok 3. Prejdite na obrazovku obchodovania - BitMEX návod

Kliknite na odkaz „Obchodovať“ v hornej časti obrazovky. Dostanete sa na obrazovku obchodovania, kde môžete kliknúť na kartu crypta. Tu si môžete vybrať ktorú kryptomenu chcete kúpiť, alebo predať – sú k dispozícii Bitcoin, Cardano, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Ripple. Nekupuje však reálne altcoiny, ale iba kontrakt.

bitmex návod

Na trhu je dostupných niekoľko hlavných kryptomen.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Revolut - Najlepšia internetová banka bez poplatkov - Možnosť nákupu kryptomien!

Krok 4. Zadajte podrobnosti o svojej pozícii

V poli „Objednávka“ na ľavej strane obrazovky vyberte typ príkazu, ktorý chcete umiestniť. V tomto príklade použijeme trhovú objednávku. Zadajte množstvo vášho kapitálu, aký chcete použiť v obchode(v USD).

bitmex návod

V ľavom stĺpci vyplňte podrobnosti o svojej objednávke.

Vyskúšať BitMEX

Krok 5. Nastavte pákový efekt

Požadovanú úroveň pákového efektu pre svoju polohu nastavíte pomocou posúvača pod rámčekom „Objednávka“. V tomto príklade je náš pákový efekt nastavený na 5x.

bitmex návod

Pri nastavovaní pákového efektu buďte opatrní.

Krok 6. Skontrolujte podrobnosti svojej transakcie

Nájdite si chvíľku a prečítajte si všetky podrobnosti o svojej transakcii. Pole „Množstvo“ zobrazuje hodnotu vašej pozície. Pozor! Keďže obchodujete s pákovým efektom, vystavujete sa riziku. Pole „Cena“ uvádza maximálnu sumu, ktorú môžete na pozícii stratiť, ak sa trh pohybuje proti vám. „Hodnota objednávky“ zobrazuje hodnotu vašej pozície v XBT(BTC).

Krok 7. Otvorte svoju pozíciu - BitMEX návod

Ak si myslíte, že cena porastie a vy idete long, kliknite na „Buy Market“. Ak si myslíte že cena pôjde dole, kliknite na „Predaj trhu“. Objaví sa obrazovka s potvrdením objednávky, ktorá obsahuje informácie, ako je úroveň pákového efektu, hodnota objednávky, cena a odhadovaná likvidačná cena. Pred kliknutím na „Kúpiť“ alebo „Predať“ si pozorne prečítajte všetky podrobnosti a svoju objednávku potvrďte.

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.