Bitfarms kupuje ďalších 1 000 BTC po expanzii do USA

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Kanadská spoločnosť zameraná na ťažbu kryptomien, Bitfarms, už v roku 2022 kúpila 1 000 bitcoinov. Jej celková držba kryptoaktív sa dostala na viac ako 177 miliónov dolárov.

V pondelkovom oznámení Bitfarms uviedol, že v prvom januárovom týždni nakúpil 1 000 BTC za 43,2 milióna dolárov. To je zhruba rovnaká suma, akú spoločnosť pridala do svojej pokladnice v treťom aj štvrtom štvrťroku 2021. Podľa ťažobnej firmy v súčasnosti drží k 10. januáru viac ako 4 300 BTC, teda zhruba 177 miliónov dolárov za cenu 41 183 dolárov.

„Našou hlavnou stratégiou spoločnosti v Bitfarms je nahromadiť čo najviac bitcoinov za najnižšie náklady a v čo najrýchlejšom čase v prospech našich akcionárov,“ povedal zakladateľ a generálny riaditeľ Bitfarms Emiliano Grodzki. „Vzhľadom na pokles BTC a keďže ceny ťažobného hardvéru zostávajú vysoké, využili sme príležitosť presunúť hotovosť do BTC.“

Bitfarms šetrí životné prostredie

V novembri ťažiarska firma oznámila svoj zámer postaviť svoje prvé dátové centrum v Spojených štátoch po kúpe pozemku v štáte Washington. Webová stránka spoločnosti uvádza, že Bitfarms má v čase písania článku celkovú ťažobnú kapacitu 106 MW a produkuje 2,2 EH/s. Podľa Grodzkiho má za cieľ zvýšiť túto sadzbu do konca roka o viac ako 260 % ​​na 8 EH/s.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Poplatky ETH poklesli z dôvodu zníženia objemu DEX a DeFi

Mnohí v médiách stále citujú potenciálny environmentálny dopad ťažby kryptomien. Bitfarms však tvrdí, že jej zariadenia v Kanade sú takmer výlučne poháňané hydroelektrickou energiou. Firma má v súčasnosti v prevádzke alebo vo vývoji 10 ťažiarskych fariem v krajinách vrátane Spojených štátov amerických, Argentíny a Kanady.

Mohlo by ťa taktiež zaujímať - Ktoré kryptomeny dobiehajú Ethereum vo vývoji?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.