Mineri predávajú stále menej BTC, čo vytlačí cenu ešte vyššie

Redakcia Bitcoin Skupiny

12.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoinoví mineri predávajú čoraz menej BTC, avšak ak je jedna metrika správna, mohli by čoskoro začať spôsobovať zásadnú cenovú korekciu.

Táto metrika sleduje, kedy je pravdepodobné, že mineri začnú hromadne predávať, aby dosiahli zisky z účasti v bitcoinovej sieti.

Delí hodnotu „nových“ BTC vydaných za deň jednoročným kĺzavým priemerom, a to v amerických dolároch, aby poskytla prehľad o tom, kde by bol predaj pre minerov najvýhodnejší.

Pohľad na historickú výkonnosť tohto čísla ukazuje, že maximá (horná červená zóna v grafe) sa zhodujú s cenovými vrcholmi bitcoinu a následnými výpredajmi. Puell Multiple sa blíži k prekúpenému červenému pásmu.

Bitcoin Puell Multiple vs. BTC/USD
Bitcoin Puell Multiple vs. BTC/USD. Zdroj: lookintobitcoin.com

Historicky, keď Puell Multiple (červená čiara) vnikla do horného červeného pásma, došlo k zhode, keď si baníci začínali uvedomovať svoje zisky.

V roku 2021 je však graf vystavený novému faktoru - inštitucionálne investície do bitcoinu. Tento rok sa vyznačoval rozsiahlymi nákupmi od inštitúcií.

Poolin miner odliv vs. BTC/USD
Poolin miner odliv vs. BTC/USD. Zdroj: Cole Garner/ Twitter

On-chain dáta od Glassnode ukazujú korekciu ceny bitcoinu po väčších odlevoch z mining poolu Poolin v tomto roku.

Odlivy zostávajú nízke - BTC porastie

Celková túžba minerov predávať je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi stále zanedbateľná.

Keď sa pozrieme na sedemdňový priemer, odtok z ťažobných poolov je najnižší od roku 2016.

V tom roku sa odtoky prelomili pod úroveň dlhodobej podpory, čo následne predchádzalo rastu v nasledujúcich dvoch rokoch na 20 000 dolárov.

7-dňový priemer odlivu minerov BTC vs. BTC/USD
7-dňový priemer odlivu minerov BTC vs. BTC/USD. Zdroj: Stack Funds

Odliv minerov bude pravdepodobne naďalej nízky, čo by mohlo byť katalyzátorom toho, že ceny budú stúpať ešte vyššie.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trump končí rokovania o stimuloch - BTC a trhy odpovedajú pádom

Celkovo najdôležitejšie ukazovatele naznačujú, že mineri akumulujú. Očakáva sa, že 50 000 dolárov bude v blízkej budúcnosti silnou podporou bitcoinu.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.