Bitcoin si od halvingu připsal již 45 procent - Kam až se může cena vyšplhat?

Redakcia Bitcoin Skupiny

24.08.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin v posledních měsících dosahuje velmi dobrých výsledků, a to i přes nepříznivý makroekonomický výhled. V době psaní článku se BTC obchoduje za cca 12 330 USD, což znamená za posledních 24 hodin růst o 2,7 %.

Snížení blokové odměny BTC na polovinu (halving) bylo v kryptosvětě ostře sledovanou událostí. Cena vedoucí kryptoměny se nejdříve propadla, neboť mnozí investoři si pravděpodobně mysleli, že se jedná o jednu ze zpráv typu: “sell the news", ale od proběhnutí této události se již Bitcoin masivně zotavil.

Jak například zdůraznil Michael Goldstein, kryptoměnový král si od svého halvingu dokázal připsat (vůči dolaru) více než 44 procent. BTC je tak jedním z nejlépe fungujících aktiv.

Je důležité si uvědomit, že vlastně nelze vyčíslit, jaký vliv měl halving na cenu BTC.

Analytici: BTC by měl jít ještě UP

 Pojďme se podívat na pár zajímavých předpovědí. Kupříkladu představitelé Coincident Capital, kryptoměnového hedge fondu, věří, že existuje jen malé riziko nějakého většího odporu až do hodnoty 13 800 $. Dodávám, že fond vede Bryce Gilleland, Wen Hou a Sunil Shah a všichni mají zkušenosti s obchodováním a analýzou kryptoměn.

"Ve skutečnosti není příliš vysoký odpor nad 12k #bitcoinů. Další resistencí je 13,8k, vrchol předchozího maxima, pak ATH“

Obdobnou myšlenku sdílí i Mike Novogratz z Galaxy Digital, který se také zaměřuje na oblast kolem 14 000 dolarů. Bývalý partner Goldman Sachs a veterán obchodování z Wall Street začátkem tohoto měsíce poznamenal, že bitcoiny se pravděpodobně posunou na tuto úroveň kvůli „likviditním pumpám“ centrálních bank.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bank of England poskytuje negatívne úrokové sadzby!

Mike Novogratz je jedním z velkých a hlasitých zastánců myšlenky, že tisk nových peněz zvyšuje zájem investorů o BTC a tím pádem i jeho hodnotu.

Dočkáme se šesticiferných čísel?

Pokud jde o makroekonomický pohled, mnozí hlasy analytiků předpokládají, že po překonání resistence na 20 000 dolarech, což je hodnota předchozího ATH by měl BTC posilovat i nadále, pravděpodobně až na šestimístné hodnoty.

Tady je určitě vhodně připomenout predikci analytika PlanB, který byl jedním z největších propagátorů důležitosti halvingu. Jeho poměrně kontroverzní (a mnohými odmítaný) stock to flow model předpovídá, že cena BTC dosáhne do konce příštího roku 100 000 dolarů...

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.