Bitcoin nepredávajú ani baníci, hash rate je na maximách

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Baníci napriek tomu, že Bitcoin nedávno dosiahol ATH 69 000 dolárov, svoje mince hromadia a nepredávajú. Zároveň je hash rate na maximách, ktoré boli naposledy zaznamenané v marci a apríli predtým, ako čínsky zákaz vyvolal mesiace distribúcie.

Ak cena bude opäť nasledovať hash rate, viera baníkov v dlhodobú ziskovosť bitcoinov poskytne kľúčový ukazovateľ toho, kam sa trh uberá. Metriky ako je táto, sú v skutočnosti základným materiálom na určovanie pohybu ceny.

Bitcoin hash rate
Bitcoin hash rate. Zdroj: MiningPoolStats

Baníci nechcú predávať Bitcoin

Podľa odhadov MiningPoolStats je v súčasnosti hash rate viac ako 190 exahashov za sekundu (EH/s). Nasledujúci graf zobrazuje odraz obtiažnosti siete Bitcoinu o zhruba 2,4 %.

Obťiažnosť Bitcoinu
Obtiažnosť Bitcoinu. Zdroj: Blockchain

Bitcoin a jeho obtiažnosť odzrkadľuje konkurencieschopnosť súčasného ťažobného prostredia. Podľa údajov z Blockchainu by sa v krátkom čase mal ukazovateľ dostať späť na 25 biliónov. S každým nárastom obtiažnosť posilňuje bezpečnosť siete a vytvára ešte robustnejší ekosystém.

Prečítaj si tiež ďalší článok - BTC môže v roku 2022 dosiahnuť 333 000 $

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Podľa tejto metriky BTC dosiahne vrchol na 590,000$!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.