Bitcoin - najvyššie denné straty investorov od apríla

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin sa so svojou cenou 28. februára prepadol na úroveň 43,000 dolárov a vstúpil tak do zóny podpory. V čase písania článku sa však BTC odrazil a obchoduje sa za 46,650 dolárov.

Niektorí analytici poukázali na nárast predaja minerov ako na dôvod posledného poklesu ceny.

Zdroj dátovej analýzy Glassnode poznamenal, že Bitcoin Spent Output Profit Ratio (SOPR) indikovalo reset.

SOPR v podstate ukazuje, či sú výstupy v čase transakcie v zisku alebo strate. Táto kľúčová metrika sa stala negatívnou po prvýkrát od septembra 2020. Inými slovami, investori teraz pohybujú BTC v priemere s miernou stratou, čo podľa Glassnode naznačuje znižovanie zisku.

„Celkovo sme včera zaznamenali stratu vo výške 243 miliónov USD,“ dodali analytici. To je najnižšia denná hodnota od apríla 2020.

Bitcoin funding rate. Zdroj: Bybt.com
Bitcoin funding rate. Zdroj: Bybt.com

Naposledy sa SOPR otočil nazeleno pred piatimi mesiacmi, keď sa bitcoiny obchodovali okolo 10,000 dolárov. V tom čase to bola kľúčová prekážka pre BTC pri spustení nového býčieho trhu. Odvtedy sa cena vyšplhala viac ako päťkrát na nové historické maximá okolo 58,000 dolárov.

BTC cena vs. SOPR. Zdroj: DecenTrader/Twitter @PositiveCrypto
BTC cena vs. SOPR. Zdroj: DecenTrader/Twitter @PositiveCrypto

Bitcoin a trhy v marci zvyknú klesať

Mnoho obchodníkov napriek tomu zostáva opatrných, keďže trh vstupuje do mesiaca marec, ktorý bol historicky väčšinou medvedí pre kryptomeny a pre všetky trhy všeobecne.

Kľúčová podpora BTC medzitým zostáva od 42,000 do 44,000 dolárov. Hodnota 42,000 dolárov predstavuje posledné ukončenie bullrunu a lokálne maximum. Pod neho by sme nemali v tejto korekcii klesnúť, pretože súčasná korekcia je len druhá v poradí a cyklus BTC by mal pokračovať nahor. Z toho vyplýva, že BTC sa nezvykne v takejto fáze cyklu obchodovať v cenách z pred predchádzajúcej korekcie.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Salvádor plánuje 1 500 kryptomatov a zvažuje BTC pôžičky
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.