Bitcoin korekcia? Dva ukazovatele, ktoré predpovedajú pokles

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin od pondelkového maxima 11,750 dolárov mierne poklesol. Pravdepodobne bitcoin zaznamená určitú volatilitu, pretože sa od Číny očakávajú oznámenia o blockchaine alebo digitálnej mene. Pozrime sa na dva hlavné dôvody, prečo by kryptomena mohla v nadchádzajúcich dňoch klesnúť smerom k minimu 11 000 dolárov.

Základné trendy v súvislosti s americkým dolárom naznačujú, že bitcoin by mal v nadchádzajúcich týždňoch udržať ponuku. Či to bude alebo nebude stačiť na zastavenie krátkodobého poklesu, sa ešte len ukáže.

Čítajte tiež - OECD chce zdaniť kryptomeny do 2021 – ako to prebehne?

Bitcoin a jeho korekcia

Aj po miernom poklese je kryptomena za posledných sedem dní stále takmer o 10% vyššie. Teraz sa však očakáva väčšia konsolidácia.

Graf ukazuje, že bitcoin len nedávno vytvoril sviečku „Sell 9“, čo naznačuje bezprostredný medvedí zvrat. Kryptomena na svojom štvorhodinovom grafe vytvorila kľúčové medvedie divergencie medzi cenovou akciou a RSI a MACD.

Bitcoin

Ak sa ešte viac zvýšia očakávania negatívneho vývoja, v grafoch je stále prítomný CME futures gap z cenovej akcie tohto víkendu.

Tento druhý ukazovateľ hovorí o tom, že 75% medzier v bitcoinových futures CME sa uzavrie do týždňa, ktorý sa otvorí. To naznačuje, že existuje slušná pravdepodobnosť, že bitcoin v najbližších dňoch pred zatvorením piatkových futures znovu otestuje 11 100 dolárov.

Klesajúci dolár by mohol zastaviť pokles BTC

Klesajúci americký dolár by mohol zastaviť pokles bitcoinu zo súčasnej úrovne.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Inštitucionálne kryptomenové fondy – prvý prílev za 5 týždňov

Goldman Sachs nedávno uviedol, že americký dolár by mohol klesnúť, keď sa zvýšia šance bývalého viceprezidenta Bidena, keď sa bude blížiť ďalší návrh zákona o stimuloch a keďže sa pracuje na vakcíne.

Bitcoin z toho bude mať úžitok, pretože kryptomena v posledných mesiacoch, keď padol americký dolár, rástla. Ide tak podobnou cestou ako zlato.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.