Bitcoin je stále bullish - prečo však nastal pokles?

Redakcia Bitcoin Skupiny

27.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin začiatkom štvrtka utrpel cenový prepad. Čo je však za poklesom o 3,000 dolárov? Okrem tejto otázky si zodpovieme aj to, prečo je BTC stále bullish.

Nadmerná páka

Bitcoin sa stal obeťou veľkého pákového obchodu s derivátmi kótovanými na hlavných burzách. Derivátové pozície v hodnote takmer 2 miliárd dolárov boli zlikvidované za posledných 24 hodín. Z toho bolo za posledných 12 hodín uzavretých viac ako 1,6 miliárd dolárov.

Náklady na držanie dlhých pozícií na trhu s permanentnými futures, za posledných pár dní prudko vzrástli na niekoľkomesačné maximum 0,098% - čo je znakom nadmerného zadĺženia alebo prehriatia trhu.

Čítajte tiež - PayPal blokuje krypto platby niektorých používateľov!

Bitcoin perpetuals funding rate
Bitcoin perpetuals funding rate, zdroj: glassnode.com

Technická prepredanosť

Hybnosť bola taká silná, že sa Bitcoin počas rastu neustále obchodoval nad svojím 10-denným kĺzavým priemerom (MA). To aj napriek prekúpenosti 14-denného indexu RSI.

Špekulanti majú tendenciu účtovať si zisky v pravidelných intervaloch, čím tlačia ceny na svoje krátkodobé kĺzavé priemery.

Pokles ceny spôsobil, že sa kryptomena dostala hlboko pod svoj 10-denný priemer a umožnila RSI vyrovnať sa. Ide tak o zdravý pokles počas bullrunu.

Bitcoin je stále býčí

Bullish makro faktory, ako napríklad zvýšená inštitucionálna účasť a tlač rekordných peňazí centrálnymi bankami zostávajú napriek poklesu cien nedotknuté.

Počet mincí držaných na burzách kryptomien bol 2 384 913, čo je podľa zdroja dát Glassnode najnižšia úroveň od augusta 2018.

Bitcoin balance
Bitcoin balance, zdroj: glasnode.com

Údaje naznačujú, že investori považujú súčasný pokles za stiahnutie trhu s býkmi a zostávajú si istí dlhodobými vyhliadkami kryptomeny.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Obchodníci očakávajú, že Bitcoin bude najlepšie aktívum roka 2020

Včerajší cenový prepad odstránil nadmerný pákový efekt, ako je uvedené vyššie. Keď sa náklady na držanie dlhých pozícií normalizujú, bitcoiny môžu teraz zaznamenávať udržateľnejšiu rally a zaznamenávať maximá.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.