Bitcoin fraktál rovnaký ako zlato v 70. rokoch!

Redakcia Bitcoin Skupiny

29.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Fraktál od Paula Tudora Jonesa naznačuje, že cena bitcoinu je v ranom štádiu dlhodobej rally, podobne ako zlato v 70. rokoch. To by mohlo z dlhodobého hľadiska umožniť BTC zaznamenať exponenciálny rast.

Paul Tudor Jones je legendárny makro investor, ktorý pomocou fraktálov úspešne predpovedal supercyklus 80. rokov na akciovom trhu.

Existujú dva hlavné dôvody, prečo by bitcoin mohol nasledovať makro trend, ktorý zaznamenalo zlato zo 70. rokov. Po prvé, BTC má pevnú ponuku, ktorá sa nemôže rozširovať, čo z neho robí atraktívne zabezpečenie proti inflácii. Po druhé, BTC má rovnaké kvality bezpečného aktíva ako zlato.

BTC vs zlato
BTC vs zlato, zdroj: bloomberg.com

V auguste 2020 dvojčatá Winklevoss, miliardárski bitcoinoví investori, ktorí stoja za hlavnou americkou burzou kryptomien Gemini, predložili argument, prečo by sa cena BTC mohla vyšplhať na 500 000 dolárov.

Bitcoin je výhodnejší ako zlato

BTC navyše nepodlieha na rozdiel od zlata žiadnym potenciálnym šokom v ponuke. Bitcoin nie je len vzácna komodita, je to jediná známa komodita vo vesmíre, ktorá má pevnú ponuku. Výsledkom je, že bitcoiny nepodliehajú žiadnym potenciálnym šokom z ponuky, ktorým môže zlato v budúcnosti čeliť.

Kvôli tejto charakteristike bitcoinu investori neustále argumentujú, že BTC vytvára lepšie útočisko ako zlato. Toto porovnanie medzi BTC a zlatom vedie mnohých k domnienke, že bitcoin je na trajektórii dlhodobého exponenciálneho rastu.

Akýkoľvek ďalší pokles v BTC by bol nesmierne býčí, pretože by odhalil, že sledujeme zlatý fraktál zo 70. rokov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Medzi ocenením bitcoinu a zlatom tiež existuje obrovská priepasť. V súčasnosti sa trhový strop zlata odhaduje na 9 biliónov dolárov. V porovnaní s tým je trhová kapitalizácia bitcoinu menej ako 4% z hodnoty zlata, čo ponecháva medzeru medzi týmito dvoma aktívami.

Tyler Winklevoss tiež poznamenal, že anonymita tvorcu bitcoinu je hlavným pozitívnym faktorom. Povedal, že z bitcoinu sa vyvinulo aktívum vo výške 330 miliárd dolárov, a napriek tomu zostáva Satoshi Nakamoto, jeho tvorca, v anonymite. To iba legitimizuje a ďalej posilňuje vnímanie bitcoinu ako správneho uchovávateľa hodnoty.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.