Bitcoin dosiahol 51,700$! Altcoiny ale nestíhajú

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin dosiahol 17. februára nové ATH na hodnote viac ako 51,700 dolárov. Hlavná kryptomena tak vstupuje do nezmapovanej zóny nad 50,000 dolárov.

Údaje od spoločnosti TradingView ukazujú, že pár BTC/USD v stredu opäť prekročil úroveň odporu 50,000 dolárov a tentoraz pokračuje na nezmapovanom území.

BTC/USD
BTC/USD

V utorok bol bitcoin vôbec prvýkrát zaznamenaný na hodnote 50,000 dolárov, pričom táto úroveň sa neudržala dlhšie ako pár minút.

Potvrdzuje sa tak pokračovanie tretieho parabolického nárastu v histórii BTC. Parabolický posun v aritmetickom meradle je mimoriadne zriedkavý. Na logaritmickom zobrazení však existujú už tri.

BTC/USD LOG
BTC/USD LOG

Ak sa počíta počiatočná fáza pred rokom 2012, v skutočnosti došlo k štyrom parabolickým rastom.

Je súčasna cena BTC vysoká?

Rôzne ukazovatele napriek tomu naznačujú, že bitcoin ani zďaleka neporušuje žiadny uptrend, pretože je na začiatku, a nie na konci svojho býčieho cyklu.

Pri diskusii o nových cenových maximách iní poznamenali, že makro faktory by sa mohli zblížiť a vytvoriť reťazovú reakciu na adopciu, ktorá by Bitcoin ešte viac posunula k novým maximám.

„Ak si myslíte, že 50,000 dolárov je za bitcoin veľa, počkajte, kým sa dozviete, že vláda sa chystá vytlačiť len tak 1,900,000,000,000 dolárov,“ dodal populárny účet Twitteru Documenting Bitcoin.

Dáta medzitým ukázali, že bitcoin svojimi pohybmi za posledných pár dní vysal dynamiku z rastu altcoinov, pričom desiatka najlepších kryptomien okrem Polkadotu zaznamenali sideway štruktúry.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Nováčikovia BTC predávajú, hodleri naopak dokupujú
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.