Bitcoin cash fork - podpora je na strane BCHN

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Sieť Bitcoin Cash, ktorá je výsledkom hard forku od Bitcoinu, sa opäť rozdelila na dva nové blockchainy. V čase písania článku, Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) nedostala žiadnu hashpower, čo znamená, že je možné, že Bitcoin Cash Node (BCHN) sa stane dominantným softvérom siete Bitcoin Cash, podľa údajov z Coin.Dance.

Posledným „spoločným blokom“ medzi BCH ťažiarmi bol # 661647, ktorý vyťažila Binance. Prvý blok, ktorý rozdelil blockchain BCH, vyťažil AntPool. Odvtedy je hashpower v prospech BCHN, pretože mineri ťažili v sieti viac po sebe idúcich blokov.

Čítajte tiež - Digitálne euro – rozhodnutie padne už v januári!

Pred forkom signalizovalo 80% minerov podporu pre BCHN.

Aby sme to zhrnuli, skupina vývojárov BCH pod vedením Amaury Secheta, známa ako BCH ABC, navrhla aktualizáciu siete BCH. Tá obsahuje kontroverzné nové „Coinbase Rule“. To vyžaduje prerozdelenie 8% vyťaženého Bitcoin cash na BCH ABC ako prostriedok financovania vývoja protokolu.

Proti upgradovaniu sa stavia iná skupina z komunity BCH, známa ako Bitcoin Cash Node, ktorá zo svojho zdrojového kódu odstránila túto takzvanú „minerskú daň“. Keď si niektoré uzly v sieti osvoja hard fork a iné nie, potom sa blockchain rozdelí na dve rôzne verzie: jednu so starým softvérom a jednu s novým softvérom.

Pred forkom sa ceny BCH prepadli až na 237,54 USD, čo podľa údajov z CoinDesk 20 predstavuje pokles o 7,5% z predchádzajúceho maxima 256,62 USD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Coinbase urýchľuje transakcie - z burzy do vrecka za chvíľku

Ak BCH ABC nepritiahne dostatok hash sily na výrobu životaschopného blockchainu, ABC blockchain by teoreticky „zmizol“.

Väčšina hlavných kryptobúrz oznámila, že pravdepodobne podporí BCHN.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.