Je to docela překvapivé, ale Bitcoin (BTC) nám právě dnes prorazil na nové historické maximum. Osobně jsem očekával, že přes víkend dojde k nějaké plácané, jak jsme byli o víkendech zvyklí, takže se opravdu jedná o překvapivou událost. Už si nejsem jistý, zda jsem to říkal ve své minulé analýze na Bitcoin, ale díky čerstvému breakoutu je ve hře scénář, ve kterém by se mohla uplatnit dvojnásobná medvědí divergence na 1W RSI. Zmíněnou divergenci si samozřejmě za chvíli ukážeme v grafu.
Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Když bych měl zhodnotit price action na týdenním grafu, korekční svíce je typická bearish engulfing, ale vzhledem k čerstvému průrazu na nové ATH, je zcela invalidována. Jendoduše řečeno, neni již platná. V každém případě je to docela úspěch, že se po takové svíce trhu stejně podařilo jít up a prorazit. Druhý dílčí úspěch spočívá v ubránění roční pivotové úrovně R2 a nyní se blížíme k R3, kde dozajista počítám s negativní reakcí.
Indikátory
Ale nyní to hlavní, díky průrazu se na týdenním RSI rýsuje pěkně mastná medvědí divergence. A je tak mastná, že když by mělo dojít k jejímu uplatnění, těch týdenních rudých svíček bychom v grafu asi viděli vícero.
Leč samotná existence divergence sama o sobě nic neznamená, neboť může dojít k jejímu zneplatnění – křivka indikátoru musí překonat předešlý vrchol na cca 88 bodech. Uskálí ale spočívá v tom, že pro její zneplatnění je nutné, aby cena BTC minimálně překonala asi 80 000 USD. Já bych si dovolil tvrdit, že i 100 000 USD, což znamená, že by identifikovaná divergence v grafu strašila i několik týdnů.
Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní se dostáváme k tomu více komplikovanému, což je 4H graf. Abych pravdu řekl, posledních několik dní bylo vážně divných a především díky price action. Jedna zavřená svíce ihned negovala podstatu předešlé svíce a takhle pořád dokola. Nakonec jsme na trhu měli začarovanej kruh, ze kterého se nedalo dostat ven.
Napřed bych chtěl ale shrnout vývoj po definitivním proražení EMA 55, po kterém cena směle pokračovala v růstu. Posléze se podařilo prorazit ze zakresleného rising wedge, ale prvnotní pokus o breakout S/R levelu 54 530 USD skončil neúspěchem. Ale nevadí, protože trh využil předešlou rezistenci jako support a cena pak zase směle pokračovala up. Což byl pro Bitcoin důležitý posun.
V každém případě nebyl breakout ATH hladiny tak snadný a vlastně se vývoj docela camral. Kurzový vývoj byl zvláštní, protože z něj nebylo vůbec jasné, kam chce trh vlastně směřovat. Svíce se zavírali bullish a pak další dvě bearish – bylo to prostě divné. Tak či tak býci využili supportu na 54 530 USD jako spolehlivý support a před pár okamžiky definitivně převzali iniciativu.
Bohužel jsou objemy pořád dost slabé, což se mi nepřekvapivě vůbec nelíbí. Jsou obdobně malé jako v rozmezí 13. - 21. února, což není dobře. My naopak potřebujeme mnohem větší nákupní tlak, abychom danému cenovému vývoji mohli věřit. Což je v konotaci na tu dvojnásobnou medvědí divergenci na 1W RSI docela těžké.
Indikátory
RSI začalo být bullish a překonáváme hraničních 70 bodů. Navíc na MACD se schyluje k bullish crossu, čímž se tedy zneplatnil předešlý bearish cross.
Závěrem
Nyní je potřeba sledovat objemy a dávat si pozor na price action. Jak jsem se již nechal slyšet, je pro mne dost zvláštní, že k průrazu došlo v sobotu, kdy jsou objemy nejslabší. Možná si s trhem někdo hraje, takže pokud chcete následovat cenu, dobře si promyslete svoji strategii.
Sleduj nás na sociálnych sieťach