Binance zakazujú ďalšie krajiny. Je burza v problémoch?

Redakcia Bitcoin Skupiny

05.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zoznam regulátorov, ktorí varujú, že Binance pôsobí v ich jurisdikciách nezákonne, sa stále rozrastá. Orgány v Singapure a južnej Afrike najnovšie informovali, že globálna burza kryptomien môže byť v rozpore s ich miestnymi zákonmi.

Oznámenie Južnej Afriky

Juhoafrický finančný regulátor vydal v piatok oznámenie o burze, v ktorom uvádza:

Úrad pre správanie vo finančnom sektore (The Financial Sector Conduct Authority - FSCA) upozorňuje verejnosť na opatrnosť a obozretnosť pri styku so spoločnosťou Binance Group. Tá nie je oprávnená poskytovať žiadne finančné poradenstvo. Ani poskytovať žiadne sprostredkovateľské služby v zmysle zákona o finančnom poradenstve a sprostredkovateľských službách z roku 2002 (FAIS Act) v Južnej Afrike.

Toto oznámenie popisuje burzu ako „medzinárodnú spoločnosť so sídlom na Seychelách. Tá má telegramovú skupinu, ku ktorej sa môžu pripojiť členovia juhoafrickej verejnosti, aby získali prístup k svojej platforme na výmenu kryptomien“.

Regulátor ďalej poznamenal, že „Investície súvisiace s kryptomenami v súčasnosti nie sú regulované FSCA ani iným orgánom v Južnej Afrike.“

Singapurský menový úrad (MAS) oznamuje Binancu, aby prestala poskytovať platobné služby

Burza má problémy aj v Singapure. Singapurská monetárna autorita (MAS), centrálna banka krajiny, ktorá dohliada na kryptomenový sektor v krajine, vydala vo štvrtok vyhlásenie o Binance, v ktorom uvádza:

Spoločnosť MAS preskúmala fungovanie spoločnosti. Domnieva sa, že spoločnosť Binance môže byť v rozpore so zákonom o platobných službách.

Centrálna banka dodala: „Od burzy sa vyžaduje, aby prestala poskytovať platobné služby obyvateľom Singapuru a prestala získavať od Singapurčanov takéto obchody.“

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Južná Kórea zakazuje krížové obchodovanie kryptomien

MAS taktiež uviedol Binance.com na svoj zoznam výstrah pre investorov. Varoval spotrebiteľov, že spoločnosť nie je oprávnená poskytovať žiadne platobné služby v Singapure. Binance Asia Services (BAS), samostatný subjekt, ktorý prevádzkuje Binance.sg, požiadal o licenciu centrálnu banku.

Minulý týždeň burza oznámila, že najala bývalého regulátora ako nového generálneho riaditeľa pre svoje prevádzky v Singapure. Spoločnosť uviedla, že jej cieľom je stať sa „lídrom v oblasti dodržiavania predpisov“, keď sa zmení na spoločnosť poskytujúcu finančné služby.

Globálna kryptoburza sa nedávno stala stredobodom záujmu mnohých regulačných orgánov. Ďalších regulátorov má vo Veľkej Británii, Holandsku, Thajsku, Malajzii, Japonsku, Nemecku, Hongkongu a Litve. Tí všetci tvrdia,, že Binance pôsobila v ich jurisdikciách neoprávnene.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.