Binance má rekordnú návštevnosť - CEO oznámil možné stopnutie nových registrácii

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Popredná burza kryptomien Binance bola nútená pozastaviť svoje služby obchodovania s maržami. Stalo sa tak len pár minút potom, čo sa jej generálny riaditeľ vydal na Twitter, aby sa pochválil platformou, ktorá plynulo zvládla nové rekordné maximá návštevnosti.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao tweetol, že burza zaznamenala 10. februára nové maximum v návštevnosti. Uviedol, že platforma „zvládla záťaž“ 60% zvýšenia návštevnosti nad rekord z predchádzajúceho dňa.

Zhao tiež poznamenal, že nové registrácie používateľov zaznamenali rekordné maximá: „Nové registrácie účtov sú stále otvorené, niesme si však istí na ako dlho.“

BInance

Tento tweet bol medzičasom odstránený a spoločnosť zverejnila „oznámenie o dočasnej údržbe systému“ zhruba o 30 minút neskôr. Zmenáreň sa vrátila do normálnej prevádzky zhruba hodinu po vydaní oznámenia.

Burza oznámila, že „pozastavila vklady, výbery, spotové a marginové obchodovanie, P2P obchodovanie, obchodovanie na OTC portáli, ako aj prevody aktív z podúčtov, maržových účtov, futures účtov a fiat peňaženiek.“

Po zverejnení oznámenia spoločnosti Binance o údržbe vydal Zhao následný tweet, v ktorom lamentoval nad svojím pôvodným postom:

Odkial plynie tak vysoká návštevnosť Binance?

Podľa analytického tímu pre webové stránky SimilarWeb bol Binance v januári 381. najpopulárnejším webovým serverom na svete a umiestnil sa na treťom mieste medzi webmi uvedenými v kategórii „Financie> Investovanie“.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Prichádza nový stablecoin Cardana - Djed. Na čo bude slúžiť?

Návštevnosť z Turecka sa v priebehu januára zdvojnásobila, čo pre Binance predstavuje najväčší geografický zdroj návštevnosti. Tureckí používatelia predstavujú 6,89% zo 136 miliónov návštevníkov Binance mesačne. Rusko sa umiestnilo na druhom mieste so 6,53%, nasledovali USA s 5,11%, Spojené kráľovstvo s 4,70% a Francúzsko s 3,50%.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.