Binance investuje 200 miliónov do časopisu Forbes

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Binance strategicky investuje do 104-ročného časopisu Forbes, aby spotrebitelia lepšie porozumeli kryptomenám a blockchainu. Forbes a Magnum Opus Acquisition Limited, verejne obchodovaná účelová akvizičná spoločnosť (SPAC), vo štvrtok oficiálne oznámili zabezpečenie strategickej investície 200 miliónov dolárov od Binance.

Forbes už dávnejšie oznámil plány vstúpiť na burzu v auguste 2021, pričom sa očakáva, že dohoda bude uzavretá v 1. štvrťroku 2022.

Strategická investícia sa uskutoční prostredníctvom prevzatia zmlúv o predplatení zo strany burzy. Tie predstavujú záväzky vo výške 200 miliónov USD v rámci súkromnej investície do verejného kapitálu (PIPE) vo výške 400 miliónov USD.

V rámci dohody sa hlavný komunikačný riaditeľ Binance, Patrick Hillmann, a šéf Binance Labs, Bill Chin, pripoja k predstavenstvu Forbes.

Podľa generálneho riaditeľa Forbes Mikea Federleho investícia od Binance pomôže firme získať „skúsenosti, sieť a zdroje poprednej svetovej kryptoburzy.“

Binance chce zvyšovať povedomie o kryptomenách

Zakladateľ a generálny riaditeľ Changpeng Zhao zdôraznil dôležitosť podpory médií v kryptopriemysle. Ide o súčasť záväzku spoločnosti zvýšiť informovanosť spotrebiteľov a prijatie kryptomien.

Hovorca burzy povedal, že ich investícia do Forbes by bola prvou investíciou tohto druhu v mediálnom priemysle. Dodal:

„Web 2 mal hlboký vplyv na mediálny sektor. Veríme, že Web 3 môže zohrávať rovnako dôležitú úlohu v budúcnosti žurnalistiky a vydavateľstva.“

Prečítaj si tiaktiež – Podľa JPMorgan je férová cena za Bitcoin 38 000 $

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Inštitúcie javia záujem prevažne o Bitcoin - Ethereum stále čaká na svoju chvíľu
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.