Binance Futures návod – Ako obchodovať cez páku long/short + 20% zľava na poplatky!

Ľuboš Kovár

14.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Binance Futures návod - Binance Futures je ďalšia z pridružených búrz k Binance. Pred vstupom je však potrebné si vytvoriť zvlášť nový účet, ktorý je možné spárovať s pôvodnou hlavnou binance.com burzou. V dnešnom článku sa pozrieme na to ako tu obchodovať.

Binance Futures

Založenie účtu a presun USDT

Dôležité je si v prvom rade založiť účet na Binance.com. Následne si rozmeniť kryptomeny za USDT. Za iné mince sa nedá obchodovať na Binance Futures. Pokiaľ už máme nejaké USDT, tak v sekcii wallet si ich musíme poslať na Binance futures.

Ako si vložiť peniaze na Binance futures
Ako si vložiť peniaze na Binance futures, zdroj: binance.com

Po vložený USDT sa už môžeme presunúť na samotnú burzu Binance Futures.

Binance futures rozhranie
Binance futures rozhranie, zdroj: binance.com

Používať túto burzu by aj pre začiatočníka nemalo byť nič zložité. Rozhranie rozdelíme na 7 okien.

  • Zoznam párov - V tejto sekcii si vyberieme, ktorý pár chceme obchodovať. Zatiaľ sa tu dajú prevažne highcap altcoiny obchodovať.
  • Graf - v tejto sekcii vidíme historický vývoj daného aktíva.
  • Order book - rozloženie orderov na nákup a predaj.
  • Order book, ale znázornený číselne.
  • Rozhranie, kde môžeme buď nakúpiť, alebo predať.
  • Ukazoval nášho margin, alebo aj leverage.
  • Zoznám príkazov -  Cez market otvárame obchod za aktuálnu cenu, cez limit môžeme nastaviť buď target, alebo limit príkaz na nákup za inú cenu, ako aktuálnu. Stop Limit sa dá využívať len ako príkaz na zatvorenie obchodu. Najčastejšie sa používa ako stoploss.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Faucety: kryptomeny zadarmo! – Návod

Binance Futures

Ako obchodovať? - Binance Futures návod

Pokiaľ chceme otvoriť napríklad long, alebo aj nakúpiť, tak je potrebné zadať sumu, za koľko chcete nakúpiť a stlačiť buy. Následne sa vám otvorí obchod. Každý obchodník obvykle používa stoploss a target. Stoploss nastavíme príkaz stop limit. Keďže ideme long, tak na príkaz stop limit musíme nastaviť short, alebo aj proti stranu. Alebo presne naopak. Ak chceme zadať target, tak musíme zadať limit order a cenu vyššiu ako aktuálnu. Pokiaľ sa cena dostane na našu zvolenú hladinu, tak obchod sa zatvorí v zisku.

Pokiaľ niektorým pojmom aj naďalej nerozumiete, alebo vám moc obchodovanie nejde, odporúčame si aj pozrieť video návod na našom YouTube kanály.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.