Binance Coin (BNB)

Ľuboš Kovár

07.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Binance Coin (alebo BNB) je kryptomena, ktorú vytvorila spoločnosť Binance už v roku 2017. Prvýkrát bola vydaná a uvedená na trh počas akcie Crowdfunding Initial Coin Offering (ICO), ktorá sa konala od 26. júna do 3. júla. 

Kúpiť BNB

Prvý predaj tokenov ponúkol 100 000 000 kusov BNB (50% z celkovej ponuky). Emisná cena bola 1 ETH za 2 700 BNB alebo 1 BTC za 20 000 BNB (vtedy asi 0,11 USD).

Binance Coin bol pôvodne vydávaný ako token ERC-20 (na platforme Ethereum), ale čoskoro bude presunutý do hlavného reťazca Binance. Počiatočná celková ponuka BNB bola definovaná ako 200 000 000 mincí, ale v dôsledku pravidelných udalostí pálenia mincí sa počet postupne znižuje.

Binance Coin a využitie v praxi

BNB má viacnásobné prípady použitia, ale v ekosystéme Binance Exchange sa používa ako pomocný token, ktorý umožňuje používateľom získať zľavy pri platení za svoje obchodné poplatky. Zľava z poplatkov sa postupne znižuje každí rok, až 15. júla 2021 dosiahne 0%. Štruktúra poplatkov sa navyše mení podľa objemu obchodovania (30 dní) a úrovne účtu.

StormGain

Okrem toho, že ich obchodníci používajú na získanie zliav na svoje obchodné poplatky, Binance Coin sa dá použiť aj na zaplatenie cestovných výdavkov (napríklad rezervácie hotelov a letov), ​​na nákup virtuálnych darčekov, na nákup pomocou kreditnej karty a mnoho ďalšieho.

Okrem toho môžete svoje mince darovať charitatívnej organizácii Binance Charity Foundation (BCF). V blízkej budúcnosti sa bude BNB používať ako palivo v binárnom reťazci a binárnej decentralizovanej burze (DEX). V súčasnosti si môžete kúpiť BNB priamo na burze Binance.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
XRP - (XRP)

Kúpiť BNB

Burza Binance

Binance je zmenáreň, ktorá poskytuje platformu na obchodovanie s rôznymi kryptomenami. Od januára 2018 je Binance z hľadiska objemu obchodovania najväčšou kryptomennou burzou na svete.

Binance založil vývojár Changpeng Zhao, ktorý predtým vytvoril vysokofrekvenčný obchodný softvér. Binance pôvodne sídlila v Číne. Neskôr však táto firma kvôli reguláciám bola nútená presťahovať svoje sídlo.

CEO Changpeng Zhao predtým založil spoločnosť Fusion Systems v roku 2005 v Šanghaji. Spoločnosť vybudovala vysokofrekvenčné obchodné systémy pre maklérov. V roku 2013 sa pripojil k Blockchain.info ako tretí člen tímu kryptomenovej peňaženky. V OKCoin pracoval ako CTO.

Spoločnosť bola založená v Číne, ale presunula svoje servery a ústredie z Číny a do Japonska pred zákazom čínskej vlády na obchodovanie s kryptomenami v septembri 2017. Do marca 2018 spoločnosť zriadila kancelárie na Taiwane.

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.