Bank of England poskytuje negatívne úrokové sadzby!

Ľuboš Kovár

17.09.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bank of England poskytuje negatívne úrokové sadzby. Že by ďalšia "reklama" pre BTC? Pokiaľ podobné, takto radikálne kroky začnú robiť aj ostatné banky, tak potom jediná cesta zostane už len BTC!

Bank of England je ďalšia zo svetovo známych bánk, ktorá začala svojim klientom poskytovať záporne úrokové sadzby. Prečo sa rozhodli urobiť tak razantný krok? Korona kríza a Brexit poriadne pritlačili na ekonomiku krajiny. Príkladom je aj historicky najväčšia inflácia, ktorá za rok 2020 vo väčšine krajín sveta môže dosahovať až dvojciferné čísla. Ani kríza v roku 2008 neurobila také problémy vládam a bankám. A to treba podotknúť, že len nedávno bola vyhlásená druhá vlna pandémie.

Prečítaj si aj: Bitcoin Skupina spúšťa prvý CZ/SK Binance copy trading – Návod ako nás začať kopírovať!

Bude ešte horšie?

Pokiaľ sa bude naďalej zhoršovať situácia vo svete, tak prakticky už ani nie je kam spadnú do mínusových sadzieb. Už teraz sme na dne...

To, že súčasný finančný systém nám priniesol veľa zlého vie asi väčšina ľudí. Avšak nie každý vie, že máme na výber aj z alternatívy. A to hneď z niekoľkých. Možno sa na prvý pohľad zdá nepraktické využívať zlato ako platidlo, avšak v niektorých značkových obchodoch ani s inou menou nie je možné zaplatiť. Rovnako tak v stredoveku nebolo na výber. Platilo sa so striebornými dukátmi. Prečo by sme teda nemohli túto komoditu opäť začať používať ako hlavne platidlo? Problém by mohol byť v delení na drobné, keďže napríklad 1 Euro v hodnote zlata je len maličký zliatok, ktorý má veľkosť zrnka piesku. Avšak určite by sa našlo riešenie.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Analýza BTC dominancie – bude najbližšie roky klesať?

A čo taký BTC? Ten netreba vôbec nosiť v peňaženke. Stačí nám len pripojenie na internet a private key ku adrese.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.