Až 76 % ponuky BTC je nelikvidných

Redakcia Bitcoin Skupiny

05.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Trhy s BTC sa od začiatku roka konsolidujú, no on-chain metriky vykresľujú pozitívnejší obraz, keďže väčšia časť aktív sa stáva nelikvidnou. Poskytovateľ analýzy Glassnode sa vo svojej týždennej správe z 3. januára ponoril do metrík ponuky bitcoinov, aby získal lepší prehľad o dlhodobých makro trendoch.

Zistenia odhalili, že hoci sa aktívum tento rok obchodovalo bokom, viac BTC sa stalo nelikvidných. Došlo k zrýchleniu rastu nelikvidnej ponuky, ktorá v súčasnosti predstavuje viac ako tri štvrtiny alebo 76 % celkovej cirkulujúcej ponuky.

Glassnode definuje nelikviditu vtedy, keď sa BTC presunie do peňaženky bez histórie míňania. Likvidné zásoby BTC, ktoré tvoria 24 % z celkového počtu, sú v peňaženkách, ktoré pravidelne míňajú alebo obchodujú.

„Môžeme vidieť, že v posledných mesiacoch roku 2021 došlo k zrýchleniu pohybu mincí z likvidných do nelikvidných peňaženiek.“

Údaje naznačujú, že do úložiska sa presúva viac bitcoinov, čo naznačuje nárast akumulácie a hodlingu. Pokles vysoko likvidných zásob tiež naznačuje, že v blízkej budúcnosti nemusí dôjsť k veľkému výpredaju alebo kapitulácii.

Bitcoin likvidná a nelikvidná ponuka
Bitcoin likvidná a nelikvidná ponuka. Zdroj: Glassnode

Stále viac hodlerov BTC

V tej istej správe Glassnode uviedol, že celková ponuka držaná dlhodobými držiteľmi za posledný mesiac stagnovala. To naznačuje, že dlhodobejší investori prestali utrácať alebo predávať mince a v tejto fáze sa stali hodlermi alebo dokonca akumulátormi.

Aktuálna ponuka držaná dlhodobými spoločnosťami je 13,35 milióna BTC, čo je pokles len o 1,1 % z októbrového maxima 13,5 milióna mincí. Glassnode definuje týchto dlhodobých držiteľov (LTH) ako peňaženky alebo účty, ktoré držia svoje bitcoiny viac ako 155 dní.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Kryptotrh prudko rastie - mnoho mien prekonáva ATH!

Prečítajte si taktiež tento článok - Nové Samsung smart TV budú obsahovať NFT platformu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.