Analýza BTC + Highcap - Panic sell a dôležitý support

Ľuboš Kovár

02.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dnešný update bude opäť zameraný primárne na BTC a niektoré highcap altcoiny. Začneme s krypto kráľom, ktorému sa nakoniec po tvrdom boji počas dnešného dňa konečne podarilo odraziť a vrátiť späť na 10 600 USD. Je to jasný dôkaz toho, že support na hodnote okolo 10 400 USD je dostatočné silný a aj napriek panik sell výpredajom okolo BitMEX-u odolal. Do budúcna treba počítať s týmto faktom a v prípade vrátania späť na túto hladinu, čo je pomerne dosť reálne opäť otvoriť long kontrakt. Avšak pokiaľ príde veľký výplach, tak netreba za každú cenu sa hrnúť do trhu. Obvykle zvyknem za takýchto okolností otvárať long až po potvrdení a tvorbe konsolidácie.

Na swing trade naďalej držím rovnako long s targetom na 11 200 USD, kde máme POC a zároveň kľúčovú bullish hladinu.

ETH/BTC – Konečne odraz?

Ethereum patrí do serie altcoinov, ktoré minitorujem počas celých dní a sám som v swing trade. Po fake break out pohybe konsoliduje na dne a presne to je príležitosť pre nás. Silný support na 0,031 BTC je pre mňa dostatočný pre vstup do longu, pretože tu máme hneď niekoľko potvrdení. Avšak kam to smerovať s targetom? Zatiaľ ho mám umiestený na 0,037 BTC, pretože na tejto hladine môže byť problém. Avšak ETH môže ďalej pumpovať. V tradingu však nie je dôležité to, aký je cenový vývoj, ale či sa podaril obchod zatvoriť v zisku. Preto sa držím tohto rozloženia orderov.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – prostoru v praporku je zoufale málo, průraz do 48 hodin?

Prečítaj si aj: BTC na supporte / Update ETH 2.0 po prvom teste / Voľby v USA a reakcia trhov

XLM/BTC - Ďalší pokles, alebo odraz?

V dnešnom update trochu netradične je zaradený aj menej známy altcoin XLM. Avšak chceme sa do budúcna, nie len teraz venovať analýze viacerým aktív. Preto zaradujeme po prvý krát aj XLM. Na grafe môžeme sledovať tvorbu patternu falling wedge, ktorý sa blíži ku koncu. Po konsolidácii na dne sa dá očakávať pohyb. Ste pripravený na nákup?

Ak ťa analýza zaujala, každý deň môžeš sledovať naše predikcie vo free Telegram Skupine. Sleduj nášu Facebook Fanpage a daj odber na YouTube.

🔶Telegram: https://t.me/czsktrader

✅Analýzy: https://t.me/czsktrading

✅Trading: https://t.me/czskskupina

✅Magazin: https://t.me/btdailynews

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.