Analýza BTC futures a opcií - traderi sú mierne bullish

Redakcia Bitcoin Skupiny

06.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Trhy s kryptomenami a BTC sa za posledných sedem dní zvýšili o 12,5 % a dosiahli trhovú kapitalizáciu 2,22 bilióna dolárov. Zdá sa však, že tento krok nevzbudzuje dôveru, pretože rovnaká úroveň bola testovaná pred 16 dňami. Navyše sa BTC nachádza na silnej rezistencii. Je dôležité zamerať sa viac faktov, než len na nominálnu cenu Bitcoinu. Obchodníci by tiež mali analyzovať ukazovatele derivátov, ako napríklad prémie na futures trhoch a opcie skew.

Futures prémia ukazuje, že traderi BTC sú mierne bullish

Základná sadzba (basis rate) sa často označuje aj ako futures prémia a meria rozdiel medzi dlhodobejšími futures kontraktmi a súčasnými úrovňami spotového trhu. Na zdravých trhoch sa očakáva 5 % až 15 % ročná prémia, čo je situácia známa ako contango.

BTC 3-mesačné futures. Zdroj: Laevitas

Ako je uvedené vyššie, súčasná 9 % anualizovaná prémia je neutrálna, ale ukazuje zlepšenie oproti predchádzajúcim týždňom. To naznačuje, že obchodníci sú opatrne optimistickí a po úplnom obnovení dôvery ponechávajú priestor na ďalšie long páky.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - Bitcoin - Mýty a fakty #1 - Spadne Bitcoin na 0 USD?

Obchodníci s opciami opúšťajú režim strachu

Aby sa vylúčili externality špecifické pre futures nástroj, mali by ste analyzovať aj opčné trhy. 25 % delta skew porovnáva podobné opcie na nákup a predaj. Metrika sa zmení na pozitívnu, ak prevláda strach, pretože prémia opcií na predaj je vyššia ako u podobných opcií na nákup.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC neudržal podporu a padá - tu sú však 2 dôvody, ktoré predpovedajú retest 40,000$

Naopak, keď sú tvorcovia trhu vzostupní, ukazovateľ delta skew 25 % sa posunie do negatívnej oblasti. Hodnoty medzi zápornými 8 % a pozitívnymi 8 % sa zvyčajne považujú za neutrálne.

Deribit BTC opcie 25% delta skew. Zdroj: Laevitas

Všimnite si, ako obchodníci s BTC opciami vstúpili 25. septembra na úroveň strachu, pretože podpora 41 000 dolárov bola testovaná viackrát. Od 30. septembra však došlo k drastickej zmene a indikátor sa teraz nachádza v neutrálnej zóne.

Aj keď Bitcoin dosiahol najvyššiu úroveň za 27 dní a je nad hranicou 50 000 dolárov, stále existuje priestor pre kupujúcich, aby využili ďalšie páky, než sa v metrikách objavia príznaky eufórie.

Porušenie 50 000 dolárov pri súčasných údajoch o derivátoch by sa zvyčajne dalo interpretovať ako slabina. Vzhľadom na to, že celková kryptomenová kapitalizácia je stále na rovnakom mieste ako pred 30 dňami, nie je dôvod na obavy. V súčasnosti ani termínové trhy, ani trhy s opciami nevykazujú žiadne známky medvedieho správania.

Prečítaj si tiež - TOP 3 dôvody, prečo ETH dosiahne do konca roka 100 % zisk

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.