Altcoiny na hlavnej podpore - je správny čas na vstup do trhu?

Redakcia Bitcoin Skupiny

19.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Býčí sentiment na trhu s kryptomenami pokračoval 18. februára, pretože BTC sa obchoduje blízko 51,700 dolárov a ETH je po prvýkrát tesne pod 2,000 dolárov. Retailoví obchodníci pravdepodobne zostávajú v longu, zatiaľ čo profesionálni obchodníci sú z krátkodobého hľadiska menej optimistickí.

Údaje z TradingView ukazujú, že cena bitcoinu sa mierne stiahla z posledných maximálnych hodnôt na súčasnú hodnotu 51,730 dolárov, zatiaľ čo cena ETH vzrástla na súčasnú hodnotu 1,920 dolárov.

Investori v Kanade preukázali svoj apetít po prístupe k najlepšej kryptomene, keďže debut kanadského bitcoinového ETF zaznamenal počas prvých pár hodín obchodovania objem takmer 100 miliónov dolárov.

Medzitým spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates naznačil, že zaujal „neutrálny názor“ na bitcoiny a nie je v súčasnosti long ani short. Má totižto pocit, že BTC „môže ísť hore a dole iba na základe mánie alebo subjektívnych názorov.“

BTC objavuje nové úrovne podpory a odporu

Chad Steinglass, vedúci tradingu v spoločnosti CrossTower, identifikoval ďalší múr odporu pre bitcoiny okolo 53,000 dolárov, zatiaľ čo jeho súčasná úroveň podpory je okolo 51,000 dolárov, čo vytvára „úzky kanál“, o ktorom je nepravdepodobné, že bude trvať dlho.

Pokiaľ ide o ETH, Steinglass naznačil, že nedávny výpredaj v altcoinoch „stiahol ETH spolu s nimi“, ale keď výpredaj utíchol 18. februára, Ether sa dokázal „vymaniť a vyraziť vyššie“.

Viaceré altcoiny držia silnú podporu

Altcoiny sa vrátili zo svojho nedávneho poklesu a vo štvrtok zaznamenali zdravé cenové prírastky, pričom Binance Coin (BNB) prekonal zvyšok prvej desiatky, pretože za posledných 24 hodín stúpol o viac ako 52% na nové historické maximum 283 USD.

TOP 10 kryptomien
TOP 10 kryptomien

Dogecoin (DOGE) a IOTA (MIOTA) tiež prudko vzrástli na cenu 0,056 USD a 1,47 USD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin fraktál rovnaký ako zlato v 70. rokoch!

Mnoho kryptomien však napriek sideway štruktúram dosahuje lokálne minimá priamo na hlavnej podpore. Súčasný stav altcoinového trhu je tak vhodný na krátkodobý aj dlhodobý vstup.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.