Altcoiny na dne a možné otočenie trendu! - Analýza trhu

Ľuboš Kovár

12.07.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Predchádzajúci update trhu sme venovali analýze a tvorbe možného dna. Za posledný mesiac sa však toho pomerne dosť zmenilo a trend na trhu je odlišný. Na grafe väčšine altcoinov sa vytvorilo "V" dno a okamžite po dokončení bearish trendu začali rásť. Ako vyzerajú altcoiny po odraze?

ETH/USD – Bearish H&S

Bitcoin analýza
Bitcoin analýza, zdroj: tradingview.com

Na grafe ETH/USDT môžeme sledovať náznak tvorby bearish H&S. Pravé rameno však nesmie byť moc pridlhé, preto počas nasledujúcich hodín buď príde veľký výplach, alebo analýza bude invalidation, tým pádom pokračujeme po menšej korekcii v ďalšom raste.

ETH/BTC - Ďalší pokles?

Ethereum analýza
Ethereum analýza, zdroj: tradingview.com

Dosť nepekne vyzerá aj graf ETH/BTC. Ešte od marca sa tvorí veľký sideways kanál, v ktorom by mal tento altcoin ešte niekoľko týždňov zotrvať. Keďže sme sa dotkli vrchnej hrany kanála a zároveň sa dokončila vlna C, tak je vysoká pravdepodobnosť lokálneho poklesu, smerovaného na 0.02 BTC.

Von z hry nie je ani bullish scenár, ktorý počíta s break out pohybom vrchnej hrany triangla. Ak by sa tak stalo, tak potom už nebude nič brániť ETH sa dostať na tohtoročné high.

XRP/USDT - Koniec trendu?

XRP analýza
XRP analýza, zdroj: tradingview.com

Altcoin XRP je rovnako po veľkom raste. Dynamika rastu aj volume pomaly upadá. Trend line síce stále drží tento altcoin v bullish trende, avšak moc často dochádza k dotyku, čo smrdí prichádzajúcim break out pohybom. V prípade poklesu očakávam možný odraz od 0.1864 USD. Dlhodobý bullish trend aj naďalej platí, očakávam iba lokálnu korekciu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu – Tvorba obchodného systému #8

DASH/BTC – Čas na nákup?

DASH analýza
DASH analýza, zdroj: tradingview.com

Na jednej strane tu máme altcoiny, ktoré slušne vypumpovali, no na strane druhej tu máme aj také, ktoré ešte len konsolidujú na dne a čaká ich len tá správna šanca na zhodnotenie. Príkladom je aj DASH. DASH od septembra minulého roka, až na jeden väčší rast konsoliduje na dne a je len otázka, kedy na trhu začne prevládať sila býkov. Najlepšie príležitosti na nákup sa tvoria práve takto na dne. Tak prečo ju nevyužiť a nenakúpiť?

Ak ťa analýza zaujala, každý deň môžeš sledovať naše predikcie vo free Telegram Skupine. Sleduj nášu Facebook Fanpage a daj odber na YouTube.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.