Aktívna ponuka BTC je na 5-mesačnom minime

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Napriek májovému výpredaju sa dlhodobí hodleri stále pevne držia cien, ktoré sa pred dvoma rokmi zdali nemožné. Bitcoiny (BTC) sú menej aktívne ako kedykoľvek v tomto roku, ukazujú nové údaje, pretože obchodníci odmietajú predávať. Menšia aktivita Bitcoinov teda nemusí naznačovať medvedí trh.

Poďme sa pozrieť na jednu on-chain metriku od spoločnosti Glassnode, ktorá odhaľuje, že bitcoinové zásoby sú čoraz menej dostupné aj napriek nižším cenám.

Hodleri stále držia BTC

V stredu aktívna ponuka Bitcoinu dosiahla päťmesačné minimum 44,5%.

Bitcoin - dvojročná aktívna ponuka vs. BTC/USD. Zdroj: Glassnode

Metrika meria coiny, ktoré sa pohli za posledné 2 roky alebo skôr. Naposledy bola hodnota tak nízko v čase keď sa BTC obchodoval na úrovni 22 000$. Obrázok ukazuje, aká neatraktívna je predstava predaja Bitcoinu za súčasné ceny pre investorov, ktorí nakúpili od roku 2019. Týmto spôsobom možno podporiť morálku budúcich cenových opatrení. Rôzne ukazovatele vrátane sentimentu a indexu Crypto Fear & Greed ukazujú, že Bitcoin vo výške 38 000$ sa javí ako podhodnotený.

Májový výpredaj napriek tomu priniesol prílev novo likvidných mincí, čo dokázalo vykompenzovať dvojročný trend akumulácie. „Veľkosť akumulácie za posledné dva roky je pozoruhodná, je však pozoruhodná aj miera predajného tlaku z mája,“ napísal Glassnode minulý týždeň v súhrne.

StormGain

Predávať nechcú ani mineri

Rovnako neochotní predávať BTC sú zatiaľ aj mineri. V porovnaní s historickým priemerom je teraz odliv z adries minerov na sedemmesačnom minime.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
98% CFO hedžových fondov chce investovať do BTC do roku 2026
Odliv z adries minerov. Zdroj: Glassnode
PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.