Ako zarobiť obchodovaním na burze?

Ľuboš Kovár

30.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zarobiť na burze je pomerne dosť zložité, ale zároveň aj jednoduché. Väčšina ľudí hrá iba na remízu alebo prehru a iba zlomok sa reálne tým dlhodobo živí. Ja najväčší problém vidím práve v nedostatku vysoko kvalitných informácií a správne nastavenej stratégii, ktorá sa má prísne dodržiavať. Ako teda zarobiť na burze?

Častým problémom môže byť napríklad to, že od burzy má veľa začiatočníkov prehnané očakávania a chce zarobiť veľké peniaze. Ja som si ale niečo na burze odžil a veľa ma naučila. Naučila ma hlavne disciplíne a tvrdému prístupu. Momentálne už nie je mojou prioritou tu zarobiť, ale držať sa môjho nastaveného systému a otvárať prakticky dookola stále tie isté obchody. Neriešim koľko som zarobil minulý mesiac, koľko to bolo za posledný rok. Jednoducho viem, že som ziskový, a to mi stačí. Niekedy je to 10 % mesačne, niekedy 2 %. Viac sa zarobiť proste nedá.

Svet obchodovania je veľmi divoký, a preto zarobiť mesačne čo i len 1 % vyžaduje extrémne úsilie a roky práce dostať sa na túto úroveň. V našej VIP skupine a kurzoch práve toto zdôrazňujem ako úplnú prioritu. Len si sami povedzte, koľko ste na burze reálne zarobili, resp. skôr prerobili. Udaj, že okolo 90 % obchodníkov na burze prerába, je reálny. Žiaľ, je to tak. A preto aj ty, kto čítaš tento článok, aj keď sa ti ťažko možno číta, tak patríš práve medzi túto väčšinu (s veľkou pravdepodobnosťou).

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu - Najčastejšie chyby

Ako zarobiť na burze?

Dostať sa k ziskom a postupne rásť na burze je dlhá salámová cesta, ktorá má ale návratnosť časovej aj finančnej investície na veľmi vysokej úrovni. Prakticky ako máloktorá iná práca. Mne napríklad priniesla absolútnu slobodu a finančnú nezávislosť. Musel som ale najprv niekoľko mesiacov, resp. rokov učiť sa a až potom prišla zaslúžená odmena. Možno mi aj chýbal kvalitný učiteľ, ktorý by mi pomáhal plávať vo svete obchodovania a ušetril mi hromadu peňazí, ktoré som na burze nespálil. A možno to bola aj chamtivosť po zisku. Ale predsa to išlo. Časom som už nebol stratový. Potom bol každý mesiac zisk 1 %. Neskôr to bolo aj 5 %. Boli mesiace, keď som zarobil aj stabilne niekoľko mesiacov po sebe 15 %. A teraz sa môžeme baviť aj o 100 % zhodnotení za rok, ktoré držím stabilne.

Je to všetko iba o správnych informáciách a nastavenom obchodnom systéme. Nič viac netreba vedieť ani ovládať. Technická analýza, money management a ďalšie veci, samozrejme, patria k obchodovaniu, ale nie sú úplný základ ako si väčšia obchodníkov myslí. Práve mojím cieľom v našich kurzoch a VIP členstve je začiatočníkov navigovať tým správnym smerom. Môžeš si preto vybrať, či chceš niekoľko rokov ďalej pokračovať v blúdení na burze a ďalej strácať peniaze, alebo si výrazne cestu uľahčiť a ušetriť tisícky eur a stovky hodín času, ktoré sú ešte cennejšie ako naše peniaze.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu – Je to ťažká cesta, ale... #7

Náš projekt Bitcoin Skupina tu vznikol práve preto, aby sme každému pomohli a naučili ho poriadne obchodovať na burze ako tradera, nie ako slepého obchodníka, ktorý je na burze stále podvádzaný veľrybami a hrá maximálne tak na remízu alebo nebodaj prehru.

Je to jednouché, stačí mať iba správne informácie na burze a obchodný systém, ktorý sa stále dodržiava.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.